Ultima Online Sistem Gereksinimleri

Ultima Online Sistem Gereksinimleri

Ultima Online Sistem Gereksinimleri ve ultima online kaç gb olduğu merak ediliyor. Fantastik bir dünyaya en iyi şekilde giriş yapmanızı sağlayacak Ultima Online oyunu temel olarak çıkış tarihi olarak eskiye dayansa da MMORPG alanında pek çok oyuncu tarafından tercih ediliyor. Günümüzde de popülerliğini koruyor.

Ultima Online Konusu

Ultima Online konusu bakımından Ultima isimli hayali bir evrende geçmektedir. Oyunun temel amacı shard ismi verilen çok sayıda olan sunuculara bağlanmak, bu sunucuda bir karakter yaratmak ve karakteri de oyundaki ilerleyişe bağlı olarak geliştirmektir. Oyuncu özellikle karakterini yaratırken karakter ismini, fiziksel özellik ve yeteneklerini belirleyebilmektedir. Aynı şekilde doğduğu şehri de yine oyuncu seçebilmektedir. Bu seçim yapıldıktan sonra karakter, seçilen şehirde oyuna başlamaktadır. Oyun esnasında belirlenen düşmanlara, özellikle Avatar ismi verilen kötü büyücüyü alt etmek için mücadele etmek gerekmektedir. Oyundaki dinamikler çok detaylı şekilde ayarlandığı için oyunun çıkış tarihi eski olmasına rağmen günümüzde rağbet görmeyi başarmaktadır.

Ultima Online server yani sunucular üzerinden oynanıyor ve oyunda seçilen sunucular kapsamında karakterin seçilmesi, daha sonra oyuna başlaması da mümkün hale geliyor. Oyun iki boyutlu ve eski bir oyun olduğu için grafik özellikleri günümüz değerleri ile yargılanmayacak düzeyde. Ancak oyun içi dinamikler başarılı bir şekilde aktarıldığından oyun MMORPG severlere hitap etmeyi başarıyor.

Ultima Online Sistem Gereksinimleri 2021

Ultima Online sistem gereksinimleri açısından eski bir oyun olduğu için neredeyse her bilgisayarın rahatlıkla çalıştırabileceği özellikler içeriyor. Oyun için minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri şu şekilde;

Minimum sistem tavsiyesi;

  • İşlemci: 400 MHz Intel Pentium II
  • İşletim Sistemi: Windows 98/XP/Vista/7, 8, 10
  • Bellek: 128 MB
  • Ekran Kartı: 8 MB ekran kartı (DirectX 9.0) uyumlu

Tavsiye edilen sistem tavsiyesi;

  • İşlemci: Intel Pentium III 1000 MHz or AMD Athlon 1000 MHz
  • İşletim Sistemi: Windows 98/XP/Vista/7, 8, 10
  • Bellek: 512 MB
  • Ekran Kartı: 64 MB ekran kartı (DirectX 9.0) uyumlu

Ultima Online Kaç GB?

Ultima Online depolama için 4 GB alan talep ediyor. Daha iyi bir oyuncu deneyimi için de ek olarak 1 GB daha fazla alan ayırmanız tavsiye edilir.