Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

Red Dead Redemption 2 kaç gb olduğu ve Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri merak ediliyor. Oynanışı ile birlikte oyun dünyasında en etkili oyunlardan birisi olmayı başardı. Her açıdan pek çok oyuncuya ve oyun otoritesine göre “şaheser” olarak adlandırılacak oyun Vahşi Batı dünyasının acımasınız yüzüne odaklanıyor.

Red Dead Redemption 2 Konusu

Red Dead Redemption 2 hikayesi itibariyle 1800’lerin ortalarında, Amerika’nın uçsuz bucaksız kırsal topraklarında geçiyor. Oyunda iki ana karakter bulunuyor ama bu karakterler örneğin GTA V’te olduğu gibi isteğe bağlı olarak kontrol edilmiyor. Karakterlerin kontrolü için hikayede belirli bir noktaya gelinmesi gerekiyor. Oyunun çoğunda Arthur Morgan kontrol ediliyor, daha sonra ise John Marston kontrol edilmeye başlanıyor. Marston’un kontrol edilmesi serinin ilk oyunu olan Red Dead Redemption ile ayrı bir bağ kurulmasını sağlıyor.

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri 2021

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri 2021

Red Dead Redemption’ın yani ilk oyunun öncesinde neler olduğunu gösteren ikinci oyun, son derece kapsamlı, grafik açıdan üstün, müzikler, diyaloglar ve yapay zeka konusunda önemli bir oyun özellikleri taşıyor. Arthur Morgan son derece iyi oluşturulmuş bir karakter ve oyuncu gerçekten Morgan ile iyi bir bağ kurma imkânı elde edebiliyor. Ancak sadece Morgan değil, oyunda yer alan tüm karakterler incelikli bir şekilde işlenmiş olarak oyuncunun karşısına çıkıyor.

Oyun karlı bir akşam vakti başlıyor ve Morgan ile Van Der Linde çetesinin üyelerinin yaptıkları bir banka soygunu sonucunda yeni topraklar aradıklarını öğreniyoruz. Van Der Linde çetenin başı konumunda ve çetede yer alanlar da Linde’nin peşinde sürükleniyorlar. Oyunun tüm ana hikayesi de esasında bu amaç için şekilleniyor. Böylece rakipler, banka soygunları ve diğer olaylar peş peşe geliyor. Esasında Morgan da Linde’ye büyük bir bağlılık duyuyor ama oyun ilerledikçe bu bağını da sorgulamaya başlayacak.

Red Dead Redemption 2 hikayesi o kadar uzun ki oyuncu bir süre sonra oyunu hiç bitmeyecek sanıyor. Ama hikayedeki olaylar hiç birbirini tekrar etmiyor ve bu ise oyuna dinamik bir yapı kazandırıyor. Sadece ana hikaye değil, yan görevler de birbirine benzemeyen yapıları sayesinde daha uzun süre vakit geçirmenizi sağlıyor.

Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri 2021

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri en alt düzeyde bile normal bilgisayar sahiplerinin biraz üzerinde kalıyor. Çünkü oyundaki atmosfer ve grafikler gerçekten çok etkileyici özellikler taşıyor. Işık yansımaları, gölgelendirme, yumuşatma gibi efektler başarılı bir şekilde yansıtılmış.

Minimum Sistem Gereksinimleri;

  • Windows 7 (64 Bit)
  • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300
  • AMD Radeon R9 280 / NVIDIA GeForce GTX 770
  • 2 GB VRAM
  • 8 GB RAM

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri;

  • Windows 10 (64 Bit)
  • Intel Core i7 4770K 4 Core 3.5 GHz / AMD Ryzen R5 1500X
  • AMD Radeon RX 480 4 GB / NVIDIA GeForce GTX 1060
  • 6 GB VRAM
  • 12 GB RAM

Red Dead Redemption 2 Kaç GB?

Red Dead Redemption 2 depolama olarak gelişmiş bir haritaya ve uzunluğa sahip olduğu için oyunculardan 150 GB alan talep ediyor.