God of War Sistem Gereksinimleri

God of War Sistem Gereksinimleri

God of War kaç gb olduğu ve God of War sistem gereksinimleri merak ediliyor. Alanında özel bir oyun olarak öne çıkan God of War tanrılar dünyasına oyuncuyu götürerek farklı bir deneyim yaşatıyor. God of War grafikleri sayesinde de özel bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor.

God of War Konusu

God of War konusu itibariyle İskandinav mitolojisine dayanıyor. Mitoloji alanında farklı karakterleri ve tanrıları ile çok özel bir yere sahip olan İskandinav mitolojisinin seçimi oyun için de oldukça yerinde bir tercih oluşturuyor. God of War mekan olarak İskandinav mitolojisinin altı farklı mekanını oyuncuya sunuyor. Evinde sakin bir yaşam sürmekte olan Kratos, burada oğlu ile yaşamaktadır ve yarı tanrı olduğunu da oğlundan saklamaktadır.

Bir taraftan da oğlu Atreus’u yaşama hazırlayan Kratos, oğlu ile ölen eşinin küllerini serpmek için bir yolculuğa çıkarlar. Ancak Odin’in hükmettiği topraklarda Kratos ve oğlunun yolculuğu hiç kolay olmayacaktır. Kratos’un karşısına çok fazla düşman çıkacaktır çünkü kendisini bu topraklarda istemeyenlerin sayısı oldukça fazladır. Diğer yandan en büyük tanrılardan olan Thor’un oğullarıyla da karşı karşıya gelen Kratos verdiği mücadele için son derece dikkatli olması gerekiyor.

Oyunun teknik detaylarına bakıldığında yeni oyun mekanikleri göze çarpıyor. Özellikle dinamik kamera açısı oyuna farklı bir görünüm katarken üçüncü şahıs kamera detayları gerçekliğin artmasına da yardımcı oluyorlar. Oynanış açısından ise farklı silahlar kullanmak mümkün olsa da özellikle Kratos’un baltası önemli bir silah olarak öne çıkıyor. Ana hikayenin yaklaşık 20 saat sürdüğü oyunun her detayında macera ve aksiyon oyun severleri bekliyor.

God of War Sistem Gereksinimleri 2021

God of War sistem gereksinimleri şu şekilde;

Minimum sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi (OS): Windows 10 – 64 bit
  • İşlemci (CPU): AMD FX 6 Core veya İntel Core i5 2.7 GHz
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı (GPU): Radeon R7 260x veya GeForce GTX 650 Ti ekran kartı

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi (OS): Windows 10 – 64 bit
  • İşlemci (CPU): AMD FX 8 veya İntel Core i7 4GHz
  • Bellek: 6+ GB VRAM – 16 GB RAM
  • Ekran Kartı (GPU): Radeon R9 390X veya GeForce GTX 980 Ti Ekran Kartı

God of War Kaç GB?

God of War depolama olarak oyuncuların bilgisayarından 60 GB talep ediyor. aynı zamanda daha iyi bir oyun deneyimi yaşamak için SSD kullanmak tavsiye ediliyor.