Fallout Shelter Sistem Gereksinimleri

Fallout Shelter Sistem Gereksinimleri

Fallout Shelter Sistem gereksinimleri ve kaç gb olduğunu sizler için yazdık. Fallout Shelter oynanış açısından alışışmış Fallout deneyimi farklı bir şekilde oyunculara sunuyor. Önce mobil platformlar için çıkarılmış olan oyunun daha sonra PC sürümü de oyunculara sunuldu. Hayatta kalmaya çalışan karakterlerin konu edindiği oyun heyecanlı bir oyun deneyimi sunuyor.

Fallout Shelter Konusu Nedir?

Fallout Shelter konusu en temel olarak bir grup karakterin hayatta kalması olarak öne çıkıyor. Alternatif bir dünyada geçen oyunda dış yaşam tehlikelerle dolu bulunuyor. Bir dağın içinde küçük odalar meydana getirerek hayatta kalan bir grup oyuncunun kontrol edildiği oyunun en başında az sayıda insan ve birkaç odacık bulunuyor.

Bu karakterlerin yaşaması için enerji, su ve beslenme gereksinimlerinin bir an önce karşılanması gerekiyor. Ancak oyundaki karakterlerin işbirliği ile bu gereksinimler tam anlamıyla karşılanabiliyor. Oyundaki insanlar sürüklenip bırakılır yapıdalar ve böylece istenilen bölgeye sürükle bırak yöntemi ile gönderilebiliyorlar. Her bir karakterin farklı yetenekleri bulunuyor ve bu yüzden oyunda istenenleri de bu yetenek seviyesine göre yapmak büyük önem taşıyor. Ayrıca çeşitli malzemeleri üretime dönüştürmek için bu yetenek seviyelerin büyük rolü bulunuyor. Seviyelerine göre karakterlerin üretim hızları da değişiyor. Örneğin düşük yeteneklere sahip olan karakter üretimini daha geç yaparken gelişmiş yetenekleri olan karakter daha hızlı ve çabuk bir şekilde üretimi yapıyor.

Oyunda özellikle keşif yapma unsuru büyük bir özellik olarak öne çıkıyor. Bu unsur karakterlerin dışarıya çıkmalarını ve dışarıdan ganimet getirmelerini sağlıyor. Özellikle dışarıya çıkacaklar için silahlar çok büyük önem taşıyorlar. Fakat sadece dışarıda değil içeride de toprağı kazarak farklı yaratıklar çıkabiliyorlar. BU yüzden iç güvenliğinin de iyi sağlanması gerekiyor.

Fallout Shelter Sistem Gereksinimleri 2021

Fallout Shelter sistem gereksinimleri şu şekilde;

Minimum tavsiye edilen sistem gereksinimleri;

  • 64-bit işlemci ve işletim sistemi,
  • İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9550 / AMD Phenom II x2 560
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTS 250 / AMD Radeon HD 6970

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i3 2120 / AMD FX 4100
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 710 / AMD Radeon R5 230

Fallout Shelter Kaç GB?

Fallout Shelter depolama olarak 2 GB alan kaplıyor. Oyun için düzenli olarak güncellemeler yayınlandığı için bu alan boyutu güncellemeler ile artış gösterebilir.