Days Gone Sistem Gereksinimleri

Days Gone Sistem Gereksinimleri

Days Gone sistem gereksinimleri ve days gone kaç gb olduğu merak ediliyor. Days Gone kıyamet sonrası teması ile birlikte oyunculara gerilimi ve korkuyu en üst düzeyde yaşatmayı başarıyor. Salgın sonrasında yaşam mücadelesi veren oyunun ana karakter ile birlikte oyuncu da hayatta kalmayı en iyi şekilde deneyimliyor.

Days Gone Konusu Nedir?

Days Gone konusu itibariyle kıyamet sonrası bir dünyaya oyuncuyu götürüyor. John isimli karakterin etrafında şekillenen oyunda, dünyanın bir cehenneme dönüştüğü bir zaman diliminde olaylar gelişiyor. Küresel bir salgın tüm dünyayı etkisi altına almıştır ve virüsten etkilenenler Freaker isimli bir tür zombiye dönüşmüşlerdir. Zombiye dönüşen bu insanlar başka insanları yok etmek için saldırı halindedirler.

Zombiler sürüler halinde hareket ediyorlar ve onlarla karşılaşma yaşandığında ana karakterin bu durumdan kurtulması oldukça zor olabiliyor. John ise bu virüsten bir şekilde kurtulmayı başarmış ve böylesi zor bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir karakter olarak öne çıkıyor.

Oyunda zombiler özellikle çok detaylı ve güçlü olarak tasvir edilmişler. Örneğin kapıları kırabiliyorlar, yüksek yerlere tırmanabiliyorlar ve etraflarındaki eşyaları da silah olarak kullanabiliyorlar. Özellikle sürü halinde hareket ettikleri için onlara karşı bomba gibi silahların kullanılması daha etkili sonuçlar yaratıyor.

Açık dünya sistemine sahip olan oyundaki en önemli etkilerden birisi motosiklet kullanımı. Ana karakter sürekli olarak görevlerini yapacağı bölgelere motosikleti ile gidiyor ve motosiklet kullanım dinamikleri de iyi bir şekilde oyuna aktarılmış.

Oyun grafik açısından da oyuncuyu tatmin edecek özellikler sunmayı başarıyor. Özellikle gece ve gündüz döngüsünün olması özellikle geceleri korku ve aksiyonu çok daha üst düzeye taşıyor.

Days Gone Sistem Gereksinimleri 2021

Days Gone sistem gereksinimleri şu şekilde;

Minimum sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 7, Vista, 8, 10 64 Bit,

  • İşlemci: Intel Core i3 3110M vs AMD A8 4500M,

  • Bellek: 6 GB RAM,

  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460 1GB Graphics Card OR MSI ATI Radeon HD6450 1GB DDR3 Graphics Card,

  • Direct X: 10 / 11 Sürümü,

Önerilen sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit,

  • İşlemci: Intel Core i5 3570 or AMD FX-6350,

  • Bellek: 8 GB RAM,

  • Ekran Kartı: NVIDIA Quadro K620 2GB OR XFX ATI Radeon HD 5450 Graphic Card,

  • Direct X : 11 Sürümü,

Days Gone Kaç GB?

Days Gone depolama olarak oyuncuların disklerinden 67 GB talep ediyor. Güncellemeler ile birlikte bu alan 70 GB’a çıkabiliyor.

Days Gone Sistem Gereksinimleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Sistem gereksinimleri ile ilgili diğer yazılarımızıda okumayı unutmayın.