Valorant Arkadaş Ekleme

Valorant Arkadaş Ekleme

2 Haziran 2020 tarihi itibari ile tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulmuş olan Valorant oyunu, FPS oyun türleri arasında yer alır. Riot Games firması tarafından üretilen ve oyun piyasasına dahil edilen Valorant, nişan oyunlarından bir tanesidir. Oyunu oynayabilmek için Riot hesabının açılması gerekir. Aynı firma tarafından üretilmiş diğer oyunlar da açılan hesap üzerinden oynanabilir.

Valorant Arkadaş Ekleme 2021

Valorant oyununda takım oluşturabilmek için arkadaş ekleme yapılabilir. Arkadaş ekleme işlemi;

  • Oyuna giriş yapma
  • Sağ alt kısımda yer alan iki ikondan sol kısma tıklama
  • Arkadaşın Riot ismini ve ID’sini girme
  • “+” simgesine basılarak arkadaşı ekleme şeklindedir. Arkadaş eklendikten sonra o kişi ile oyuncu aynı takıma dahil edilmiş olur. Valorant oyunu 5vs5 şeklinde oynanan bir takım oyunudur. Bu nedenle herkesin bir takım kurması ya da takıma dahil olması gerekir.

Valorant Riot İsmi Bulma

Valorant oyununda arkadaş ekleyebilmek için kişinin Riot isminin ve ID numarasının bulunması gerekir. Valorant arkadaş ekleme işlemi için gereken bu etmenler Riot Games hesabında gösterilir. Riot Games hesabına erişim sağlanarak isim ve ID numarası öğrenildikten sonra gerekli işlem yapılır. İsim kısmına oyuncu adı, etiket kısmına ise ID numarası girilmelidir. Arkadaş ekleme işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilir.

Valorant Nasıl Bir Oyun?

FPS oyunlarından biri olarak çıkarılan ve temelde nişan alma üzerine kurulmuş olan Valorant, ücretsiz sunulması ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Oyun piyasasında bulunan birçok oyunun belirli ücret karşılığında satın alınabilmesi, oyuncuların çoğu oyundan mahrum kalmalarına neden olur. Valorant bunun dışına çıkarak ücretsiz bir şekilde erişim sağlanmasına olanak tanır. Riot hesabı açılarak oyuna erişim sağlanabilir.

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant oyununu oynayabilmek için öncelikle Riot Games resmi web sitesine giriş yapılarak bir oyuncu hesabı açılması gerekir. Daha sonrasında Valorant oyununa dahil olunur ve oyuncu ID’si üzerinden oyun oynanabilir. Temelde nişan alma oyunu olarak bilinen Valorant’ta birçok görev bulunur. Takımlar halinde oynanan online bir oyun olması, milyonlarca kişi ile aynı anda oyunu oynayabilme zevki verir.