Minecraft Saksı Yapımı

minecraft saksı yapımı

Minecraft‘ta yaptığınız evleri süslemek için bir sürü eşya bulunmakta ve saksıda bu eşyalardan biridir. Saksı sayesinde evinizi güzel çiçeklerle donaltıp çok güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz. Bu yazımda sizler için Minecraft Saksı Yapımı hakkında bilgi vereceğim.

Minecraft Saksı Yapımı

Minecraft’ta saksı yapmak aslında çok basittir. Saksı için sadece 1 adet eşya gerekmektedir. Sizlere bu eşyayı ve minecraft saksı nasıl yapılır? açıklayacağım.

Minecraft Saksı Nasıl Yapılır?

Minecraft oyununda birçok eşya mevcut o bir sürü eşyalardan biride saksıdır. Saksı yapımı baya basittir. Siz değerli oyun mars okuyucularımız için Minecraft saksı yapımı hakkında kısaca bilgi vereceğim. İşte sizler için Minecraft saksı nasıl yapılır?

Saksı için gerekli malzemelerden biri tuğladır. Saksı yapmak için 3 adet tuğla taşı lazım. Tuğla yapmasını bilmiyorsanız alt taraftaki görsele bakarak rahatça tuğla yapabilirsiniz.

İlk öncelikle tuğla yapmak için kil lazım. Kil bloğu bulup kürekle kazmamız lazım kazdıktan sonra top şeklinde envanterimize gelecek. Envanterideki killeri ocakta eritip tuğlalara çevirebiliyoruz. 3 adet aynı bu şekilde kili tuğlaya çevirmemiz gerekmektedir.

Minecraft Saksı Yapımı
Minecraft Tuğla Yapımı

Tuğlaları yaptıktan sonra saksı yapımı çok basit. Alt taraftaki gibi 3 adet tuğlayı çalışma masasına diziyor. İşte bu kadar.

Minecraft Saksı Yapımı
Minecraft Saksı Yapımı

Evet saksı yapımımız bitti. Evinizi artık güzel çiçeklerle donaltabilirsiniz. Size iyi minecraft oynamalar dileriz.