Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft Kitap

Kitaplar, ister kitap ve tüy kalem, kitap rafı, büyülü masa veya başka bir şey yapmak için olsun, Minecraft’ta gerçekten önemlidir. Kitaplar, kendi başlarına çok kullanışlı olmasalar da, üssünüzü, zırhınızı, silahlarınızı ve çok daha fazlasını yükseltmek için kullanabileceğiniz çok sayıda öğeye dönüştürülebilir! Minecraft kitap yapımı, oyun dünyanızda pek çok yükseltme yapmanın temelidir ve büyülemek istiyorsanız gereklidir.

Minecraft Kitap Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Minecraft’ta bunu hazırlamak için gereken malzemeler:

  • 3 Şeker kamışı
  • 1 deri

Bir kitap için, 3×3 üretim ızgarasına 1 deri ve 3 parça kâğıt yerleştirmeniz gerekecek. Deri, ızgaranın en sol köşesine ve 3 kâğıt derinin tüm taraflarını kaplayacak şekilde yerleştirilmelidir. Kitabı oluşturmayı tamamladığınızda, envanterinize taşıyın.

Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft’ta Kitap Yapmak İçin Adım adım Rehber

İşte Minecraft Kitap Yapımı için izlemeniz gereken adım adım kılavuz:

  • Kitap yapmak için ilk adım, 3 parça şeker kamışıyla hazırlanabilen kâğıt yapmak olacaktır.
  • Okyanuslar, göller veya nehirler olsun, su kütlelerinin yanında şeker kamışı bulunabilir. Şeker kamışının ekilip büyümesi için hemen yanında 1 blok suya ihtiyacı vardır.
  • Kitap rafı yapmak gibi aynı anda birden fazla kitap yapmayı planlıyorsanız, süreci hızlandırmak için bir şeker kamışı çiftliği yapmanız önerilir.
  • Daha sonra, yeterince deri toplamalısınız. Deri, dünyadaki inekleri veya lamaları öldürerek elde edilebilir. İnekleri herhangi bir biyomda bulmak oldukça kolaydır, bu nedenle bazılarını bulmak çok zor olmayacak. Bununla birlikte, lamalar esas olarak tayga biyomlarında ortaya çıkar. İnekler, 0-3 deriden herhangi bir yere düşebilir ve yağma büyüsüyle daha çok düşer. Lamalar 1-3 deri düşürür, yine yağma büyüsü ile daha fazla düşer. Kağıdınızı ve derinizi aldıktan sonra kitaplarınızı yapmaya devam edebilirsiniz.
  • Kitap yapmak için işçilik masalarına gerek yoktur. Hayatta kalma envanteri oluşturma GUI’sini açın.
  • Deriyi sol alt köşeye yerleştirin ve etrafını kağıtla sarın. Kitabınız başarıyla hazırlandı.

Tebrikler, Minecraft’ta başarıyla bir kitap yaptınız! Şimdi kitabınızı ve tüy kaleminizi, kitap rafınızı, büyü masanızı veya yapmayı planladığınız başka her şeyi yapmaya devam edebilirsiniz! Kitaplar, oyundaki bir üs veya evin etrafına gerçekten sevimli süslemeler yapmak için eşya çerçevelerine de yerleştirilebilir.

Minecraft Kitap Büyüleme

Büyülü kitaplar, bir sihir masasına kitap yerleştirilerek yapılabilir. Büyü masaları, büyücüler karşılığında oyuncudan seviyeleri alır, bu yüzden büyülemeden önce birkaç seviye kazandığınızdan emin olun.