Minecraft Havai Fişek Yapımı

Minecraft Havai Fişek Yapımı

Minecraf havai fişek yapımı nedir? nasıl yapılır? işte detaylar. Minecraft oyunu karelerden oluşan bir eğlence dünyasıdır. Bu oyunu daha eğlenceli ve heyecanlı hale getirmek için hava fişekler patlatılır. Çok hoş bir görsel şölen havai fişeklerin yapımı oyun içerisinde diğer kullanıcılar tarafından merak ediliyor.

Minecraft’a havai fişek özelliği 1.4.6 sürümüyle beraber eklendi. Oyundaki tek amacı görsel güzellik sunmaktır. Havai fişekler farklı boyalarla patlatılabilirken farklı şekilleri de alabilirler. Ek olarak bazı efektler de kullanılabilir.

Minecraft Havai Fişek Yapımı 2021

Minecraft havai fişek yapımı için öncelikle bir havai fişek yıldızına ihtiyacınız vardır. Yıldızı üretmek için seçtiğiniz renkteki bir boyayı üretim masasında bulunan barut ile birleştirin. Bu yıldıza farklı eklentiler ve efektlerde ekleyebilirsiniz. Bu roketinizin daha hoş bir şekilde patlamasına yardımcı olacaktır.

Daha sonra havai fişeğinizin yükseğe uçup patlamasını sağlayabilmek için havai fişek roketini üretmeniz gerekecek. Üretim masasına yıldızınızla beraber bir kağıt ve bir barut ekleyerek roketinizi üretebilirsiniz. Havai fişeğinizin daha fazla yüksekte patlamasını istiyorsanız daha fazla barut ekleyin. Ancak en fazla 3 tane barut ekleyebilirsiniz.

Minecraft Havai Fişeklerin Rengini Değiştirme

Hava fişeğinizi patlattıktan sonra farklı bir renk kullanmak isteyebilirsiniz. Tekrar patlatmadan önce minecraftta bulunan 8 farklı boyadan birini havai fişeğinize ekleyebilirsiniz. Daha sonra tekrar patlatarak havai fişeğinizin nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Havai Fişek Patlatma

Minecraftta havai fişek yapımı sonrası patlatma için farklı yöntemler vardır. Hava fişek roketi için ilk seçeneğiniz tatar yayı kullanmaktır. Tatar yayının haricinde Elytra da kullanabilirsiniz. Uçuş süresine bağlı olarak roketin hızı bellidir. Uçarken istediğiniz yöne doğru ateşleyebilirsiniz. Son seçenek ise klasik patlatmadır.

Havai Fişek Şekil Efektleri

Havai fişeklerinizi kişiselleştirerek farklı efektler ekleyebilirsiniz. Renklendirmenin yanı sıra ekleyeceğiniz şekil efektleri ile daha hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Şekil efektleri şunlardır:

  • Gold Nugget – Yıldız şeklinde patlar.
  • Feather – Tüy şeklinde patlar.
  • Head – Sürüngen şeklinde patlar.
  • Fire Charge – Büyük top şeklinde patlama

Bu efektlerin yanı sıra ek etkilerle de patlamanızı çeşitli bir hale dönüştürebilirsiniz. Ek etkiler:

  • Diamond – Patlamadan sonraki iz etkisi
  • Glowstone Dust – Patlamadan sonra Crackle etkisi
  • Glowstone Dust & Diamond – Patladıktan sonra oluşan pırıltı ve iz etkisi

Farklı etkiler ve şekiller oluşturacağınız havai fişeğin patladığı sırada ve patladıktan sonra nasıl bir görünüme sahip olacağını belirler.