GTA 5 İtfaiye Yeri Nerede?

Gta 5 İtfaiye

GTA Oyun serisinde en çok merak edilenler arasında GTA 5 itfaiye yeri nerede sorusu yer almaktadır. Oyunda 2 farklı yöntemle itfaiye aracı bulunabilmektedir.

GTA Nedir?

GTA= Grand Theft Auto yani Büyük Otomobil Hırsızlığı anlamına gelen GTA, 1997 yılında piyasaya sürülen bir video serisi olmaktadır. Oyun serisinin içerisindeki haritalar Amerika Birleşik Devletleri ülkesinden esinlenerek tasarlanmış olmaktadır. Her seride farklı haritalar, farklı karakterler, farklı hikâyeler ve gelişmekte olan birçok grafik bulunmaktadır.

İLGİLİ HABER

Valorant Picklemek Ne Demek

GTA Serisi

  • GTA 1-2-3
  • GTA Vice City
  • GTA San Andreas
  • GTA IV 4
  • GTA V

GTA 5 İTFAİYE YERİ BULMA

Şehrin birden çok yerinde 10’a yakın sayıda itfaiye binası bulunmaktadır. İtfaiye aracı bulmak o kadar da zor olmamakla birlikte şehrin birçok yerine getirilebilmektedir.

Bunun için iki yöntem bulunmaktadır.

  1. Yöntem Haritadan

Çok büyük bir harita olan Los Santos haritasında itfaiye aracına kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir yer var. Michaelin evine araba mesafesi ile 1 dakika bile sürmeyen uzaklıkta, Franklin’in evine ise 3 dakika uzaklıkta, Trevor’un kasabasına 10 dakika kadar uzaklıkta olan bir mekânda bulunabilmektedir. Trevor ile kendi kasabasındaki itfaiye binasına gitmek mantıklı olabilmektedir.

Gta 5 İtfaiye Yeri

Gta 5 İtfaiye Yeri

  1. Yöntem Telefon Yoluyla

İtfaiye aracı bulmak harita üzerinden birçok oyuncu için zor olabilmekte. Tam olarak tarif üzerine haritadaki nokta bulunmayabilmektedir.

Fakat telefon yolu ile itfaiye aracı bulmak en kolay yöntemlerden birisi olarak kabul edilmektedir. Bu yöntem oyundaki görevleri daha kolay tamamlayıp, sıkılmadan ve zorlanmadan bölümleri geçmenize olanak sağlayabilmektedir.

Oyun içerisinde kullanmış olduğunuz telefonu üst ok tuşuyla açmanız gerekmektedir. Üst ok tuşuyla telefonu açtıktan sonra ekranda bulunan Emergency Services yazısına tıklayarak Emergency Services aramanız gerekmektedir. Sonrasında yapmanız gereken işlem ise itfaiye aracının ayağınıza kadar gelmesini beklemektir.