CS 1.6 Crosshair Sabitleme Kodu

CS 1.6 Crosshair Sabitleme Kodu

Counter Strike 1.6 yani CS 1.6 Crosshair Sabitleme Kodu yazımız sizlerle. Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından bir tanesi olarak bilinen CS 1.6, yeni sürümü ile crosshair üzerinde sabitleme yapılmasına imkan tanır. Counter Strike 1.6 sürümü CS GO gibi olmadığı için oyuncuların kendilerine özel crosshair yazabilmeleri mümkün olmaz. Var olan crosshair ayarlarında küçültme ya da sabitleme yapılabilir.

CS 1.6 Nedir?

Counter Strike oyunu uzun yıllardır oyun sektöründe yer alan ve oyuncuların vazgeçilmezi haline gelen FPS oyun türlerinden bir tanesidir. Nişan alma ve görev yapma üzerine kurulu olarak geliştirilen Counter Strike, en son sürümü olan 1.6 üzerinden oynanabilir. Oyunu oynayabilmek için Steam gibi oyun platformlarından indirilmesi gerekir.

CS 1.6 Nasıl Oynanır?

Oyunu oynayabilmek için ücret karşılığında Steam uygulaması üzerinden bilgisayara indirmek gerekir. Daha sonrasında kurulumu yapılarak oyuna erişim sağlanabilir. CS GO gibi özel düzenlemelerin yer almadığı Counter Strike 1.6 sürümü, oyuncuların var olan ayarlamalar üzerinde küçük değişiklikler yapmalarına olanak tanır. Crosshair küçültme ya da sabitleme işlemleri için oyun üzerinde konsolun açılması gerekir. Konsola yazılacak olan kodlar sayesinde crosshair’ın sabitlemesini yapabilmek mümkün olur.

CS 1.6 Crosshair Sabitleme Kodu 2021

Counter Strike oyununun 1.6 sürümünde crosshair sabitlemesi yapabilmek için;

  • Oyuna giriş yapma
  • Konsolu açma
  • “cl_dynamiccrosshair 1” yazma
  • “+duck” yazma
  • “cl_lw 0” yazma
  • “-duck” yazma adımlarının takip edilmesi gerekir. Bu dört kodun peş peşe yazılması sonucunda crosshair’ı sabitleyebilmek ya da küçültebilmek mümkün olur. Crosshair boyut ayarlamalarını yapabilmek için farklı kodların girilmesi gerekir. Sabitleme işleminin yanı sıra boyut ayarlamaları da oyuncunun kendini en rahat hissettiği şekilde yapılmalıdır.

CS 1.6 Crosshair Boyut Ayarlamaları

Counter Strike 1.6 sürümünde crosshair üzerinde boyut ayarlaması yapabilmek için konsolun açılması gerekir. Crosshair boyut ayarlamaları için konsol açıldıktan sonra;

  • Küçük aim: cl_crosshair_size “small”
  • Normal aim: cl_crosshair_size “medium”
  • Büyük aim: cl_crosshair_size “large” adımları takip edilmelidir. Bu aşamada kullanıcının crosshair’de kendisini en rahat hissettiği ayarlamayı seçmesi gerekir. CS 1.6 oyununda Crosshair sabitlemesi yaoabilmek için konsola cl_dynamiccrosshair “0” kodunun girilmesi yeterli olacaktır. Bu kodla beraber Crosshair sabit konuma gelir.

Oyun rehberleri hakkında daha fazla yazımızı okumayı unutmayın.