Xbox Game Pass Ultimate Sistem Gereksinimleri

Xbox Game Pass Ultimate Sistem Gereksinimleri

Oyun sektörünün günden güne geliştiği bu devirde neredeyse her gün yeni bir oyun çıkıyor. Bu oyunları satın almak istemeyen kullanıcılar için başlatılan Xbox Game Pass sistemi oldukça kazançlıdır. Ancak bu sistemi kullanabilmek için karşılamanız gereken xbox game pass ultimate sistem gereksinimleri bulunur.

Xbox Game Pass Ultimate Ne İşe Yarar?

Xbox Game Pass Ultimate servisi, aylık bir ücret ödemeniz şartıyla size belirli oyunları ücretsiz olarak sunar. Oyunları kiralıyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz, aboneliğiniz devam ettiği sürece Game Pass Ultimate’e dahil olan istediğiniz bütün oyunları indirip oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra oyunu indirmeden oynayabileceğiniz bulut sistemli oyunları da mevcuttur. Xbox Game Pass’ten ayrılan özelliği hem bilgisayar oyunlarına hem de konsol oyunlarına aynı anda sahip olabilmenizdir.

Xbox Game Pass Ultimate Sistem Gereksinimleri

Xbox Game Pass Ultimate Sistem Gereksinimleri

Xbox Game Pass Ultimate Kullanabilmeniz İçin İhtiyacınız Olan Sistem Gereksinimleri

Oldukça ilginç ve kazançlı bir hizmet olan Xbox Game Pass Ultimate servisini kullanabilmeniz için belli başlı sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekiyor.

Bu gereksinimler şu şekilde listelenebilir:

  • İşletim Sistemi Windows 10 olmalıdır.
  • İşlemci Intel Core i5 veya AMD Ryzen 5 olmalıdır. İşlemciniz dört veya daha fazla çekirdeğe sahip olmalıdır.
  • GPU olarak minimum NVIDIA GTX 1050 veya AMD Radeon RX 560 tavsiye edilir.
  • Bellek olarak 8 GB RAM ve 3 GB VRAM’e sahip olmanız gerekiyor.
  • Depolama alanı olarak ise bilgisayarınızda en az 150 GB boşluk bulunmalıdır.

Bu sistem gereksinimlerini karşıladığınız takdirde bu servise kolaylıkla üye olabilirsiniz.

Xbox Games Pass Ultimate Servisinde Ücretsiz Olan Oyunlar

Bu hizmette inanamayacağınız birçok oyun ücretsiz olarak sunuluyor. Örnek vermek gerekirse MLB, GTA serisi, farklı sürümleri ile Battlefield serisi, Crysis serisi ek ücret ödemeden oynamanız için sizi bekliyor.

Xbox Game Pass Ultimate ile Gelen Xbox Live Gold Hizmeti

Dünyanın en gelişmiş çok oyunculu ağı olan Xbox Live Gold ile arkadaşlarınızla beraber oyun oynayabilir, belirli topluluklara katılabilirsiniz. Üstelik her ay size 2 veya 4 ücretsiz oyun hediye edilecek, bu hediye edilen oyunlar aboneliğinizin haricinde olan oyunlar olacaktır. Ayrıca bu sisteme katıldığınızda satın almak istediğiniz oyunlarda %50’ye varan indirimler kazanabileceksiniz.

Xbox Game Pass Ultimate Üyelerine Özel İndirimler Yapıyor Mu?

Xbox Game Pass Ultimate, sağladığı birçok bedava oyunun yanı sıra ekstra oyun almak istediğinizde size oyun içeriklerinde %10, oyunun kendisinde %20’ye varan indirim fırsatı sunuyor.