Varolant En Detaylı FPS Arttırma Rehberi

Varolant En Detaylı FPS Arttırma Rehberi

Düşük FPS, Valorant ortaya çıktığından oyun severler için büyük bir sorun haline dönüşmüştür. Bu sorunun çözümü çok kolay olmamak ile birlikte çok zor da değildir. Valorant en detaylı FPS arttırma rehberi bu yazıda detaylandırılarak anlatılmıştır.

FPS Arttırma Teknikleri

FPS arttırma teknikleri birçok Valorant oyuncusu için büyük önem taşımaktadır. Bu teknikler her tür kullanıcının aklına yatabilecek türdedir. Aynı zamanda yazımız içinde verilen teknikler içerisinde hiçbir yasal olmayan ibare veya yazılım indirme işlemi bulunmaz. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile yazımızdaki teknikleri kullanabilirsiniz. Bu noktada Valorant FPS artırma tekniklerinden ilki oyun ayarlarından başlamaktadır.

Oyun Ayarları ile FPS Arttırma

Oyun ayarları, FPS arttırmanın en basitlerinden biridir. Bu teknikte oyun ayarlarına girdiğinizde görüntü ayarlarına geçmeniz gerekir. Burada genel yazılı sekmeye girerek görüntü modundaki maksimum performansı artırmanız istenir. Burada görüntü ayarlarının tam ekrana ayarlı olduğundan emin olmalısınız. Burada çözünürlük ayarları ile de oynayabilirsiniz. Daha sonra grafik kalitesi ayarlarında dört ayar göreceksiniz. Burada da bütün ayarları, en düşük oranda kullanmalısınız. Aksi halde FPS kaliteniz olduğundan daha da düşebilir.

Varolant En Detaylı FPS Arttırma Rehberi

Varolant En Detaylı FPS Arttırma Rehberi

Dosyadan FPS Artırma

Bilgisayarınıza yüklediğiniz Valorant oyununun olduğu dosyada live dosyasına gelmelisiniz. Burada valorant oyununun üzerine gelip sağa tıklayarak özellikler seçeneğine girmelisiniz. Karşınıza çıkan sekmelerde ise ‘uyumluluk’ yazılı sekmeye tıklamalısınız. Burada yapılması gereken ilk şey tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakmak olacaktır.

İkinci olarak ise yüksek DPI ayarlarını değiştir butonuna tıklayıp, en altta yer alan yüksek DPI ölçeklendirme davranışını devre dışı bırak seçeneğini işaretlemektir. Burayı tamamladıktan sonra, yine aynı ekranda tamama tıklamanız gerekir. Özellikler menüsünde de önce ‘uygula’ seçeneğine tıklayarak sonra ‘tamam’ seçeneğine tıklamanız gerekir.

Daha sonra ise artık bu menüyü kapatabilirsiniz. Bundan sonra yine aynı dosyada bulunan Valorant win64 Shipping dosyasına girerek önceki dosyada yapılan işlemlerin aynısı bu dosyada da yapılır. Bu işlemleri yapmanız, Windows’un pek de başarılı olmayan varsayılan tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırakmanıza ve bu sayede oyundaki FPS’nizin hatrı sayılır bir oranda artmasına yarar.