Valorant Picklemek Ne Demek

Valorant Picklemek

FPS oyunlarının hepsinde oyun için kullanılan terimler vardır. Picklemek terimi ise FPS oyunlarını tercih eden oyuncuların sıkça duyduğu bir terimdir. Peki, Picklemek nedir? Yazımızın devamında Valorant Picklemek ne demek olduğunu ve nasıl pickleyebileceğinizden bahsedeceğiz.

Valorant’ta Picklemek Nedir?

Pick, teriminin Türkçe karşılığı seçmek ve toplamak anlamına gelir. Valorant ve diğer FPS oyunlarında ise Picklemek, bir noktaya aim doğrultmak ve beklemek anlamına gelir. Örnek vermek gerekir ise rakiplerinizin geleceğini düşündüğünüz bir noktaya aimizini yerleştirdiğinizi düşünelim. Bu durum picklediğiniz anlamına gelir.

Ancak FPS oyunlarında picklemenin farklı anlamları da vardır. Söz konusu terimin bir diğer anlamı ise seçmektir. Yine örnek vermemiz gerekir ise, takım arkadaşınızın A noktasını seçtiğini düşünelim. Bu durumda siz B noktasını seçersiniz. Takım arkadaşınız A noktasını picklemiş, siz ise B noktasını picklemiş olursunuz.

Pick teriminin son anlamı ise işaretlemektir. Belirli bir bölgeyi, rakibi veya herhangi bir noktayı işaretlediğinizde picklemiş olursunuz. FPS oyunlarının tümünde Picklemek terimi, belirttiğimiz anlamlarda kullanılır.

Valorant’ta Picklemek Ne İşe Yarar?

Aim bekletmeniz ya da bir noktayı işaretlemeniz oyun dinamiği içinde yer edinmenizi kolaylaştırır. Özellikle aim beklettiğiniz de rakibinizi daha kolay vurabilir, kafa atışı yaparak tek bir atışta üstünlük sağlayabilirsiniz.

Valorant’ta Nasıl Picklenir?

Rakibinizin geleceği stratejik noktalara aiminizi doğrultmalı ve beklemelisiniz. Her haritanın stratejik noktaları olduğundan Picklemek için en uygun yeri öğrenmeniz gereklidir.

Valorant Terimleri Nelerdir?

Picklemek teriminin yanı sıra, Valorant oyununda kullanılan bir dizi terim daha vardır. Oyun içi terimleri bilmeniz, oyunu öğrenmenizi kolaylaştırdığı gibi uzman bir oyuncu olmanız yolunda da ilerlemenizi sağlayacaktır.

Valorant bait nedir? makalemizde size yardımcı olucaktır.

Valorant’ta kullanılan diğer terimler ise şöyledir;

  • Rush: Acele etmek anlamına gelir.
  • Eco: Silah satın almayıp bir sonraki el için para biriktirmek anlamına gelir.
  • EZ: Easy, yani basit kelimesinin İngilizce kısa halidir.

Belirttiğimiz 3 terim, Valorant oyununda sıkça kullanılan terimlerdir.