Valorant Nokta Crosshair Ayarları

Valorant Nokta Crosshair Ayarları 2021

Valorant Nokta Crosshair Ayarları küçük ekranlı oyuncular için avantaj sağlamaktadır. Oyun sektörüne farklı bir bakış açısı kazandırarak FPS oyunlarını kendi online platformu üzerinden oynatan Riot Games firması, Valorant oyunu ile son dönemlerde adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Valorant oyunu klasik FPS oyunlarının işleyişine sahiptir ve nişan alma oyunu olarak kısaca tanımlanabilir.

Valorant Nedir? 

İlk olarak 2019 yılında oyun piyasasına dahil olan ancak sonradan isim değişikliğine giderek Valorant adını alan oyun, 28 Mayıs 2020 tarihinde beta sürümüne son vererek Haziran ayında tam sürümünü yayınlamıştır. Riot Games hesabı açılarak Valorant oyunu oynanabilir.

Valorant Crosshair Ayarı Nedir?

Valorant oyunu FPS oyunları içerisinde yer aldığı için nişan alma ve hedefi vurma oyuncuların birinci önceliğidir. Bu nedenle nişan alma ayarlarında nokta atışı yapılması için bazı adımların takip edilmesi gerekir. Valorant oyunu, klasik FPS oyunlarına nazaran Riot Games hesabı ile online şekilde oynanabilmesinden ötürü bir çok kişi tarafından tercih edilir.

Valorant Nokta Crosshair Ayarları 2021

Valorant Nokta Crosshair Ayarları

Valorant Nokta Crosshair Ayarları

Valorant oyununda oyuncunun kendi hesabı üzerinden nokta crosshair ayarlamasını yapabilmesi mümkün olur. Bunun için;

  • ESC’ye basılarak sol kısımdan ayarlama girme
  • Nişangah kısmına girme
  • Merkez Nokta kısmının açık olarak değiştirilmesi
  • Merkez Nokta Saydamlığı seçeneğinin 1 olarak girilmesi
  • Merkez Nokta Kalınlığı seçeneğini oyuncunun kendisine göre ayarlaması
  • Dış Çizgi Saydamlığı, Ana Çizgi Saydamlığı ve İç Çizgi Saydamlığı ayarlamalarının 0 yapılması
  • Nokta renginin ayarlanması adımlarının takip edilmesi gerekir.

Valorant Nokta Crosshair Ayarlamasının Avantajları

Valorant oyununda nokta crosshair ayarlaması yapmak nişangahın daha etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Crosshair ne kadar küçük olursa, hedefi vurmak ve isabet etmek o kadar kolaylaşır. Bu nedenle crosshair ayarlamaları neredeyse tüm oyuncular tarafından yapılır.

Valorant Nokta Crosshair Ayarlamaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oyunu tam ekran modunda oynayan oyuncuların nokta crosshair kalınlığını çift haneli olarak girmeleri gerekir. Bu ayarlamalar içerisinde oyuncunun kendisini en rahat hissettiği şekilde düzen oluşturması tavsiye edilir. Küçük olan nokta ayarlamalarını kullanmak çoğu kişi için tercih edilebilir bir etmen olsa da, oyuncunun kendini rahat hissettiği pozisyon her zaman daha önemlidir.