Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü 2021

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü aslında basit. Oyun dünyasının son dönemlerdeki gözdesi haline gelen ve Riot Games’in üretmiş olduğu Valorant oyunu, birçok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır. Oyun içerisinde bazı hatalar da bulunur ve bunların çözümü için bir kaç işlemi uygulamak gerekir.

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Nedir?

Valoranr oyununa giriş yapılırken karşılaşılan bu hata, oyuncunun kullandığı bilgisayarın ekran kartından kaynaklıdır. Kullanılan bilgisayarın ekran kartı DX11 sürümünü desteklemiyor ise, oyuna giriş yapabilmesi mümkün olmaz. Bu sorunu çözebilmek için bilgisayarın DX11 sürümünü destekleyip desteklemediğini öğrenmek gerekir.

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü

Valorant DX11 Feature Level 10.0 Hatası Çözümü için sizlere rehberimizi hazırladık. Valorant oyununa giriş yapılırken DX11 hatası alınıyorsa, Windows Directx11 web sitesine giriş yapılmalıdır.

Daha sonrasında izlenecek olan adımlar;

  • Download butonuna basma
  • İndirme işleminden sonra kurulumu gerçekleştirme
  • Kurulum esnasında hata alınmıyorsa başarılı bir kurulum sonrası bilgisayarı yeniden başlatma şeklindedir.

Ekran Kartını Güncelleme

Windows DirectX web sitesi üzerinden yapılan indirme işlemi sonrasında oyuna hala giriş yapılamıyorsa, ekran kartının güncellenmesi sorunu çözebilir. Ekran kartı bilgilerinin Windows arama bölgesine yazılarak güncellemesi sağlanabilir. Bunun için arama bölgesine “dxdiag” yazılması ve ekran kartı bilgilerinin girilmesi yeterli olacaktır. Valorant oyununda meydana gelen bu sorun çoğu oyuncunun baş etmeye çalıştığı sorunlardan biridir. Kesin bir çözüm olmamakla beraber çoğu oyuncunun sorunu bu işlemler ile çözüme kavuşmuştur.

Valorant Nedir?

Dünya üzerinde online ve ücretsiz olarak sunulmuş nadir FPS oyunlarından bir tanesi olan Valorant, nişan alma video oyunları içerisinde yer alır. Riot Games tarafından üretilerek oyun sektörünün içerisinde büyük bir başarı elde etmiştir. Valorant oyunu ilk olarak 2019 yılında piyasaya sürülse de, üzerinde yapılan birçok değişiklik sonrası şimdiki halini almıştır.

Valorant Hataları

Çoklu oyuncu modu ile online bir şekilde oynanabilen Valorant oyunu son dönemlerde oyuna giriş yapılmasını engelleyen bir hata vermeye başlamıştır. Bu hata DX11 Feature Level 10.0 Hatası olarak bilinir. Hatanın çözümü için kesin bir yol bilinmemekle beraber, alternatif bazı çözümler oyuna giriş yapabilmeyi sağlar.