Valorant Bait Nedir

Valorant Bait Nedir

Valorant’ta “Bait” kelimesi çok karşınıza çıkar. Çoğu kişi Valorant Bait’in ne olduğunu ve ne ifade ettiğini merak eder. Oyun esnasında takım için kendinizi feda ettiğinizde bu terimin anlamını karşılamış olursunuz. Yani düşmanı vurmak için kendinizi yem edersiniz. Bu esnada takım arkadaşınız düşmanı vurur. Düşmanı oyalamak ve dikkatini dağıtmak için çok sık tercih edilen bir yöntemdir.

Bait Ne Demek?

Oyun oynayan kişiler hadi Bait’le sözüyle çok sık karşılaşır. Bu terimin oyunda kullanılan bir anlamı vardır. Bait kelimesi Türkçe’ de yemlemek anlamında kullanılır. Yem atmak, yemlemek, kandırmak gibi anlamları ifade eder.

İLGİLİ HABER

Valorant Bıçak Fiyatları

Baitlemek Nedir?

Takım halinde online olarak oynanan bir oyunda arkadaşınız size sen Bait’le ben de vurayım dediyse yapmanız gereken bazı şeyler var demektir. Böyle bir komutta sizin düşmanı oyalamanız yani yemlemeniz gerekir. Bu yüzden yerinizden çıkın ve düşmanın dikkatini dağıtın. Düşman sizin peşinizden gelirken takım arkadaşınız da düşmanın peşinde olacaktır. Bu sayede rakibinizi vurarak etkisiz hale getirmiş olacaksınız.

Oyunlarda Bait Ne Demek?

Canınızın az olduğu durumlarda hemen bir taktik yaparak kazanmanız gerekir. Bu taktiklerden biri oyunda Bait yapmaktır. Bait yapan kişi rakibi yemler ve avantajsız bir konumdan avantajlı bir konuma geçiş yapar. Bir nevi rakibi yanılgıya uğratmak anlamına gelir. Böylece akıllı taktikler sayesinde oyunun galibi olur.

Valorant Bait Nasıl Atılır?

Bait atmak için yapılması gereken bazı hususlar vardır.

Bait atmak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • İlk olarak rakibe karşı güçsüz ve korunmasız görünün.
  • Geri çekilin ve rakibin sizi gözlemlediğinden emin olun.
  • Kendinizi ortaya yem olarak atın.
  • Bu esnada takım arkadaşınıza rakibi vurması için komut verin.

Bu aşamalar sayesinde oyunun galibi siz olacaksınız.