Türkiye’de En Çok Oynanan Mmorpg Oyunları

Türkiye'de En Çok Oynanan Mmorpg Oyunları

Mmorpg oyunları bilgisayar ve konsollar aracılığıyla oynanabilen çevrim içi video oyunlarıdır. Çok oyunculu olarak oynanabilen bu oyunlar Türkiye’de çok sayıda oyuncunun tercih ettiği oyun türleri arasında yer alır. Bu türe ait piyasada farklı özellikleri barındıran çok sayıda oyun vardır.

Türkiye’de en çok oynan mmorpg oyunları ise şunlardır;

  • Black Desert Online
  • World of Warcraft Shadowlands
  • Metin 2
  • Knight Online
  • Silkroad Online

Bu oyunlar satış platformlarında yer alan verilerin incelenmesi sonrasında popüler oldukları tespit edilen oyunlardır. Bu oyunlar arasında ise popülerlik açısından kıyasıya rekabet vardır.

Black Desert Online

Listenin ilk sırasında yer alan mmorpg oyunu Black Desert Online isimli oyundur. Bu oyun Pearls Abys tarafından 2014 yılında çıkarılmıştır. Oyun Microsoft Windows için geliştirilmiştir. Dövüş ve mücadele içeriğine sahip olan bu oyunda oyuncular ilk olarak kendilerine bir karakter belirlerler. Bu belirledikleri karakter düşmanla mücadele ederek yaşamını sürdürür. Ayrıca oyun içerisinde yaşanacak evlerin seçimi mümkündür. Zafer kazanmak için düşmanla savaşta kullanılacak silahlar belirlenebilmektedir.

Türkiye'de En Çok Oynanan Mmorpg Oyunları

Türkiye’de En Çok Oynanan Mmorpg Oyunları

World of Warcraft Shadowlands

Listenin ikinci sırasında World of Warcraft Shadowlands isimli oyun bulunur. Çok oyunculu video oyunları arasında yer alan bu oyunda mücadele Shadowlands isimli bir diyarda geçer. Oyuncular ölüler diyarını keşfetme ve hayatta kalma mücadelesi verirler. Bu oyun 2020 yılı Ekim ayında piyasaya sürülmüştür. Kısa sürede oyuncuların dikkatini çeken bu oyun en hızlı satışın elde edildiği oyunlardan birisi olmuştur. Seviye atlamalı olarak hazırlanmış olan bu oyunda üst size 60’tır. Bu oyunu piyasaya süren ise Blizzard Entertainment isimli şirkettir.

Metin 2

Metin 2 popüler olan mmorpg oyunları arasındadır. Metin 2 2004 yılından beri oyuncular tarafından tercih edilen bir oyundur. Webzen tarafından geliştirilen bu oyun ilk olarak Çin ve Kore’de beta şeklinde yayınlanmıştır. Kore ve Çin ardından Almanya’da da yayınlanmaya başlayan oyun 17 farklı dile ulaşmıştır. Oyun aksiyon, fantezi ve çevrim içi rol yapma türünde kabul edilen bir oyundur. Oyunda 3 farklı imparatorluk savaş içerisindedir ve oyuncunun görevi de güçlenerek savaşta yer almaktır. Metin 2 son belirlemelere göre 58 milyona ulaşan kullanıcıya sahiptir.

Knight Online

Türkiye’de popüler olan Mmorpg oyunlarından dördüncüsü Knight Online oyunudur. 2002 yılında çıkan bu oyun rol yapma stratejine dayanır. Oyunun türü ise eğlence ve fantezidir. Oyunu edinen kişiler ırk ve karakterlerini belirleyerek mücadeleye başlayabilirler. Ayrıca karakterler için okçu, savaşçı, büyücü, suikastı ve ruhban sınıfı seçimi yapmaları mümkündür. Oyun tek veya çok oyuncu olarak oynanabilme özelliğine sahiptir. Knight Online ayrıca günümüzde 80 üzerinde ülkede oynanan ve popüler olan bir oyundur.

Silkroad Online

Mmorpg oyunları listemizdeki son oyun ise Silkroad Online isimli oyundur. Joymax isimli şirket tarafından 2005 yılında çıkarılan bu oyunun halihazırda Doğu Asya ve Avrupa’da 250 milyon kullanıcısı vardır. Aksiyon türünde olan bu oyun birden fazla oyuncuyla oynanabilme özelliğine sahiptir. Oyunun içeriği ise Avrupa ve Asya arasındaki ticari ilişkileri yansıtır. Bunu da oyunda yer alan tüccar, hırsız ve avcı karakterlerinin yaşadıkları aksiyon ve mücadeleyle anlatır.