Tatilde Keyifle Oynayabileceğiniz 5 Oyun

Tatilde Keyifle Oynayabileceğiniz 5 Oyun

Tatil zamanlarında evde boş boş oturmak yerine ailecek güzel vakit geçirebileceğiniz, eğlenebileceğiniz oyunlar ile tatil zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Telefonlardan, televizyonlardan, tablet ve bilgisayarlardan uzaklaşıp ailecek oynanabilecek bir sürü oyun vardır. Evlerinizde yapacak bir şey bulamıyorsanız sizler için tatilde keyifle oynayabileceğiniz 5 oyun tavsiyesinde bulunacağız.

Tatil Zamanlarında Oynayabileceğiz Oyunlar

Öncelikle dünyayı etkisi altına alan salgın nedeni ile hepimiz evlerimize kapanmak zorunda kaldık. Her gün geçen günün aynısı gibi olurken evlerimizde boş vakit geçirmek yerine ailecek, arkadaşlarınızla, çocuklarınız ve ya eşleriniz ile eğlenceli vakit geçirmek için bir birinden farklı oyunlar ile bunu sağlayabilirsiniz. Tatilde keyifle oynayabileceğiniz 5 oyun:

  • Kelime üretme oyunu
  • Tabu
  • Kule oyunu ()
  • İsim, şehir ve hayvan oyunu
  • Monopoly bu ve buna benzer oyunlar ile sizde tatil zamanlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

    Tatilde Keyifle Oynayabileceğiniz 5 Oyun

    Tatilde Keyifle Oynayabileceğiniz 5 Oyun

Kelime Üretme Oyunu

Kelime üretme oyunu, en çok 4 en az 2 kişi ile oynanabilen bir oyundur. Oynayan kişilerin kelime dağarcığının geniş olması bu oyun için önemli bir avantajdır. Kelime üretme oyun içeriğinde 4 tane harfleri koymak için aparat, bir tane kelime kartonu ve ya tahtası ve 110 tane harften oluşmaktadır. Kelime üretme oyununda kelimeler İngilizce ve ya Türkçe olabilir. İsteyen oyuncular yalnız İngilizce kelimeler ya da Türkçe kelimeler üretebilir. Bu oyun tatilde oynayabileceğiniz oyunlar arasında olması gereken oyunlardan biridir. Emin olun oynarken çok eğleneceksiniz.

Tabu

Tabuda oyuncu sınırı yoktur. Gruplar halinde oynanan bir oyundur. Oyundaki amaç kartın üzerinde yazan kelimeyi altında belirlenen yasaklı kelimeleri söylemeden, belirli süre içerisinde anlatmaktır. Tatilde oynayabileceğiniz en keyifli oyunlardan birisi olabilir.

Kule Oyunu (Jenga)

Jenga konsantrasyon ve denge isteyen eğlenceli bir oyundur. Kule oyununda her biri eşit olan tahta çubuklar üst üste dizilir amaç doğru parçayı alarak kulenin yıkılmasını önlemektir. Kule hangi oyuncunun aldığı tahta parçasıyla düşerse o oyuncu kaybeder. Oyun da tahta parçalar azaldıkça doğru parçayı almak bir hayli zor olacaktır. Düşündürücü oyun sevenlerin tatilde oynayabileceği oyunlardan birisidir.

İsim, Şehir Ve Hayvan Oyunu

Bu oyun evde kağıt üzerinde de oynayabileceğiniz, belirlenen harf ile isim, şehir, hayvan bulmanız gereken eğlenceli bir oyundur. Puanlama sistemi olarak her oyuncu farklı şeyler yazmış ise 10 puan, aynı şeyi yazan oyuncu varsa 5 puan alır. Sonunda en çok puanı kazanan oyuncu birinci olur.

Monopoly

Monopoly bir tür emlak oyunudur. Oyun genel olarak ticari bir para oyunudur. Zarlı bir oyun olan monopoly ilerleyip mülkiyet alıp satarak para kazanma şeklinde ilerleyen eğlenceli bir oyundur. Tatil günlerinizde eğlenmek istiyorsanız bu oyun ihtiyacınız olan oyun olabilir.