Son Zamanların Popüler Oyunu Among Us

Son Zamanların Popüler Oyunu Among Us

Uzun bir zaman önce çıkış yapmasına değin, keyifli oynanışıyla son zamanlarda yeniden gündeme gelen ve oldukça ilgi gören son zamanların popüler oyunu among us, oldukça büyük bir kitleye de hitap edebilmeyi başardı. Hem bilgisayarlarda hem de mobil üzerinden oynanmasının kolaylığı ile beraber, çok sık şekilde oyun oynamayan kullanıcıları bile kendi bünyesine çekebildi.

Sevilen Oyun Among Us

Impostor ve Crewmate şeklinde iki takımın galip gelmeye çalışmakta olduğu strateji oyunu olan Among Us son zamanlarda rekorlar kırıyor. Amerikan oyun stüdyosu olan InnerSloth tarafından piyasaya sürülmüş Among Us çok oyunculu oyun şeklinde 15 Haziran 2018 tarihinde oyun sever kullanıcıların beğenisi için yayınlandı. Çıkışının üzerinden 2 sene sonra Twitch ve Youtube yayıncıları da dahil olarak 2020 yılının üçünvü çeyreğinde popüler bir hale geldi. Peki, Among Us nasıl süregelen bir oyun?

Son Zamanların Popüler Oyunu Among Us

Son Zamanların Popüler Oyunu Among Us

Among Us Oyunu

Son zamanların en sık oynanan popüler oyunlarından Among Us’da en çok 10 oyuncuya dek oynamak mümkün oluyor. Among Us Mobile son dönemlerde mobil oyuncuların arasında popüler bir hale gelmiş olan 4-10 oyuncuya dek oynanabilen uzay gemisinde geçmekte olan bir mürettebat oyunudur. Hareket halinde iken uzay gemisini hazırlayıp verilmiş olan görevleri tamamlamanız gerekiyor.

Among Us Oyununun Özellikleri Nelerdir?

Among Us, oyuncuların hepsinin iki rolden bir tanesini üstlendiği; çoğu Crewmate (Mürettebat) ve aynı zamanda da önceden belirlenmiş olan bir sayıda Impostor (Sahtekar) dan, uzay temalı şekilde bir ortamda gerçekleşiyor. Crewmate takımının temel amacı ise, Impostorları belirlemek, onları oylayıp ortadan kaldırmak ve yine harita etrafındaki görevlerin tümünü tamamlamaktır. Impostor’lar Crewmate takımı için aslında çeşitli yöntemler ile beraber öldürüp ortadan kaldırmak oluyor

Among Us Mobile uygulamasında uzay gemisinin görevlerini tamamlayarak, gemiyi hazırlamanın tüm hareketleri içerisinde yalnızca eğlence değil, arkadaşlarınızla beraber çevrim içi şekilde oyun keyfini sürebiliyorsunuz. Takım halinde yarıştığınızda hangi arkadaşın Sahtekar olabildiğini tahmin etmeye çalışmada ve onlara karşı olarak dikkatli olmak sizleri oldukça heyecanlı maceranın içine sürüklüyor. Among Us’u dilerseniz bilgisayarınızda dilerseniz de mobilde oynayabiliyorsunuz.