Roblox Da Nasıl Para Kazanılır?

Roblox Da Nasıl Para Kazanılır?

Roblox bir video oyunu ve seçmiş olduğunuz ayarlar ve karakterler ile kişiselleştirilmiş sanal dünyalarınızı oluşturabilen bir platform olmaktadır. Kapalı ortam versiyonu ile kişisel PC’ler doğrultusunda oluşturulan bir oyundur. 2019 yılı itibari ile bu platformda yaklaşık olarak 100 milyon aylık oyuncu ve 8 yaş ve üzeri beş milyon video oyunu oluşturan kitlesi mevcuttu. Roblox, bütün kullanıcıları özellikle de 13 yaşın altındakileri koruyabilmek ve onlar için bir sansür protokolü ile bir çocuk koruma uyarısı hususunu etkinleştirmek için üretilmiştir.

Roblox Studio Nedir?

Roblox tarafından birbirinden farklı şekil, renk ve inşaat araçları bulunan tuğlalardan yapılan yerlerin yanı sıra üreticideki modellerinin ve yazılarının bulunduğu bir kitaplık doğrultusunda paralel bir dünya inşa edebilmek amacı ile sunulmuş ücretsiz bir programdır.

Bu platform bize şunları sunmaktadır:

 • Etkinlikler,
 • Kullanıcılarına görevlerini yerine getirmiş olmaları karşılığında sanal nesneler vermek,
 • Markalar tarafından sponsorlar.

Roblox, 2016 yılında, oyuncuların birbirinden farklı profiller oluşturulması veya her ziyarette Tix adı verilmekte olan 1 jeton aldıklarından başkalarının oyuna girmesini sağlaması sebebiyle formatta değişiklik yapma ihtiyacını gördü. Roblox, kendi dünyalarını oluşturarak sonsuz sayıda oyun içermektedir, bunlar arasından en popüler olanlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Piggy,
 • Evlat Edin!,
 • Meep şehri,
 • Jailbreak,
 • Mad City,
 • Epic Minigames,
 • Natural Disaster Survival,
 • Bloxburg’a Hoş Geldiniz ve Arsenal.

Sıralanan popüler oyunlar bunlardan ibarettir. Peki, roblox gelirini nasıl elde ederiz?

Roblox Da Nasıl Para Kazanılır?

Roblox Da Nasıl Para Kazanılır?

Roblox İle Gelir Elde Edebilir Miyim?

Bu zamanda eğlenceyi tatmin edebilmek için oluşturulan sonsuz kalitede video oyunları vardır. Roblox’un temel özelliği ise bir video oyunu olmasının yanında, kullanıcıların kendi oyunlarını geliştirebilme ve paylaşma fırsatı veren, onları girişimcilere dönüştürmekte yardımcı sosyal bir platform olmasıdır. Bu sanal dünya içerisinde, bütün kullanıcılar için oldukça çarpıcı olan legolara benzer yönlere sahip karakterler sunmakta ve temalarının her türü kapsadığına da dikkat çekmektedir.

Platform İçinde En Popüler Olanlar Hangileridir?

Bu platform içerisindeki en popüler oyunlardan biri olan ise 3089 yılında piyasaya çıkan badcc ve asimo 2.017 kaynaklı olan Jailbreak oyunu olmaktadır. Bu oyuna girmekte olan kullanıcılar kendilerini bir hapishaneden ve onları yakalamayı hedefleyen polis veya gardiyanlardan kurtarma görevlerine sahip olur, bu da yaklaşık olarak 3 milyon dolar eder.

Roblox’ta Nasıl Para Kazanılır?

Roblox’ta bir video oyunu oluşumuyla para kazanabilmek amacı ile sayfada bir profil oluşturmanız ve video oyununuzu kendi hedefleriniz doğrultusunda yasalarınızla orijinal ve kişiselleştirilmiş olarak geliştirmeye başlamanız yeterli olmaktadır. Bunun için ise platform size sınırsız video eğitimleri sunmaktadır.

Eğitimler bittiğinde, bütün insanların girip test edebileceği AppStore’daki platform ile paylaşılacak, onaylandığı takdirde, kullanıcıları kendi robux’larını dünyanızda kullanmaya ikna etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte hemen gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Size bu video oyunlarını oluşturabilmeniz için bütün imkânların sunulmasına rağmen, onları oluşturup zaman ayırmanız ve bunun yanında çaba, özveri, planlama ve yaratıcılık gerekeceğini unutmayınız.

Roblox, şirketin geliri % 90’ından fazlasını kazanmaya yönelik robux adlı kendi para birimi bulunmaktadır. Bu para birimi aracılığı ile satın alabilirsiniz veya ilerlemenize yardımcı olacak satma işlemlerine farklı araçlarla erişim sağlayabilirsiniz.