Pubg Pc’ye Nasıl İndirilir?

Pubg Pc'ye Nasıl İndirilir?

Milyonlarca kişinin oynadığı bir savaş oyunu olan Pubg, günümüzün en çok ilgi gören oyunlarından birisi haline geldi. Oyun telefonlardan ve bilgisayarlardan rahatlıkla oynanabiliyor. Oyunun kapasitesi oldukça geniş ve kapladığı yer bakımından iyi bir mobil araca ihtiyaç duyuluyor. Oyun hakkında en çok araştırılan konulardan birisi de bilgisayarlara nasıl indirileceğidir. Peki, pubg pc’ye nasıl indirilir?

Pubg Pc’ye İndirme Aşamaları

Bir oyunu bilgisayara indirmek için belirli aşamaları uygulamak gerekir. İşte pubg pc’ye nasıl indirilir? Sorusunun cevabı da aşağıda belirtildiği gibidir;

  • İlk olarak Emülatör programının kurulacağı yer seçilir.
  • Dosya indirilir ve kuruluma geçilir.
  • Kurulum tamamlanıncaya kadar beklenir.

Tüm bunların ardından oyun için gerekli olan ilk şartlar yerine getirilmiş olur ve ardından diğer aşamalara geçilir. Oyunun bilgisayarda açılması için kurulumun eksiksiz şekilde tamamlanmasına dikkat etmek gerekir.

Pubg Pc'ye Nasıl İndirilir?

Pubg Pc’ye Nasıl İndirilir?

1)Emülatör Programı

Sanal bir android olarak bilinen emülatör, bilgisayarlara oyun indime işleminde gerekli olan bir programdır. Pubg indirmek isteyen kişilerin ilk olarak bu programın kurulacağı yeri seçmeleri gerekir. Pc’ye Pubg indirmenin ilk aşaması budur ve ardından diğer aşamalara geçilir.

2)Dosya İndirme ve Kurulum

Emülatör programının ardından oyun için gerekli olan tüm dosyalar indirilir. Kurulumun tamamlanması için tüm dosyaların eksiksiz bir şekilde indirilmesi gerekir. Eksik dosya indirimi oyunun indirilmesini engelleyecektir. Bu nedenle dosya indirimleri dikkatli bir şekilde takip edilir ve tamamlanması gerekir.

3)Kurulum

Dosyalar indikten sonra kuruluma başlamak gerekir. Kurulum dosyaların indiriminden hemen sonra ekrana gelen bildirimle başlayacaktır. Kurulum aşaması biraz uzun sürebilir ancak bu aşamanın tamamının gerçekleşmesi şarttır. Aksi takdirde bilgisayara oyun indirmenin hiçbir yolu yoktur.

Pubg Pc’de Açılımı

Oyunun indirme aşamalarının hepsi tamamlandıktan sonra tıpkı mobil cihazlardaki gibi bir ekran açılacaktır. Bu ekran oyunun başlatılmasını sağlar. Bilgisayarda Pubg oynamak oldukça kolay olacaktır. Üstelik istenilen tüm ayarlamalar da kolaylıkla yapılabilir çünkü bu ayarlamalar mobil cihazlarda bulunan yerlerdedir. İndirmenin ardından var olan hesaba giriş yapılarak veya misafir girişi gibi seçenekler kullanılarak oyuna girilir. Oyuna girildikten sonra istenilen haritalar indirilir. Harita indirme işlemleri de telefonlarda olduğu gibi gerçekleşir.