Pubg Nasıl Oynanır?

Pubg Nasıl Oynanır?

Bir zamanlar vakit geçirmek eğlenmek için oynanan video oyunlar şimdilerde, hem e-spor adıyla hem de vakit geçirip eğlenmek amacıyla herkese hitap eden oyunlar haline geldi. Son zamanlarda ortaya çıkan Pubg oyunu da bu tür oyunlardan bir tanesidir. Pugb oyunu hakkında bilgi edinmek isteyen meraklılarda internet ortamında pubg nasıl oynanır? Gibi aramalar yapmaktadır.

Pubg Nedir?

Pubg oyunu, kullanıcıları için mükemmel bir tasarıma sahip, eğlenceli bir oyun olarak tanımlanıyor. Takım olarak veya bireysel olarak oynanabilen Pugb, FPS oyun kategorisi içerinde yer alır. Oyun içeriğinde, uçak içerisinde toplanan oyuncuların belirledikleri noktalara paraşüt yardımıyla bırakılarak, adadaki imkanlar dahilinde görevlerini yapmalarını bitirmelerini sağlamak amacı taşır. Bu oyuna yaklaşık olarak 100 kişi dahil olabilmektedir.

Pugb oyunu, steam platformundan ücreti karşılığında satın alınabiliyor. Pugb oyunun kullanıcı kitlesinin zamanla artış göstermesi, bu oyunu steam üzerinden yüksek satış rakamlarına ulaşan bir oyun haline getirdi.

Pubg Oyunu Nasıl Başlıyor?

Pugb oyunu şöyle başlıyor.

  • Başlangıç menüsünde cinsiyet belirlenir. Sağ bölümden birkaç adet başlangıç seviyesi kıyafetler alınarak oyuncu üzerine giydirilebilir.
  • Oyun içerisinde puan toplandıkça sandıklar kazanılır. Bu sandıklar, kıyafet, saç, tip değişiklikleri gibi şeylere sahip olunmasını sağlar.

Bu aşamalar başlangıç menüsünde yer alır.

Pubg Nasıl Oynanır?

Pubg Nasıl Oynanır?

Pubg Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Pubg oyunu başlangıç ayarlarının yapılmasının ardından şöyle devam eder.

  • Başlangıç işlemlerinin tamamlanmasının ardından oyun başlar. İlk doğuş aşamasında bir süre bekleme süresi olacağından, oyunda bulunan herkes etrafta belirir. Bu sürenin bitiminin ardından, oyundaki tüm oyuncular bir uçak içerisine bineceklerdir. Binilen bu uçak, adanın başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar ilerliyor.
  • Uçaktan her oyuncu harita üzerinden kendinin belirlediği noktaya paraşüt yardımıyla iniş yapabiliyor.
  • Uçaktan iniş yapılmasının ardından, her oyuncu özgür oluyor. Oyunda amaç, olabildiğince silah, kask, zırh gibi donanımlarla sahip olarak, rakiplerini öldürerek harita üzerinde yaşayan tek kişi olmayı becerebilmek amaçlanıyor.
  • Oyunda hedef, daha fazla rakibi öldürerek, oyunu en yüksek seviyede bitirmeye çalışmak gerekir. Yüksek seviyede bitirilen her oyun size altın denilen oyun parası kazandırır. Oyun parası altın ile de satılan kutular alınabiliyor. Bu kutularda da oyuncuyu geliştirmek için envanterler çıkıyor. Veya oyun paraları ile satın aldığınız oyun kutularını steam’a gerçek para üzerinden satışa çıkarabiliyorsunuz.

Pugb oyunun devamı böyle sürüyor.

Pugb Oyununda Amaç Nedir?

Pubg oyununun amaçları şöyle sıralanıyor.

  • Adaya inilmesinin ardından, görülen evlere tek tek girilerek silah, kask, zırh, kıyafet, silah eklentisi veya mermi gibi hem koruyucu hem de rakipleri öldürmeye yarayacak ekipmanlar toplamak gerekiyor. Bu işlemi de rakiplerden önce toplanılması amacı taşıyor.
  • Burada dikkat edilmesi gereken nokta, her an rakiplerinizden biri veya bir kaçı ile karşılaşabileceğiniz ihtimali olmasıdır. Bu ihtimalden dolayı evlere girerken veya evlerden çıkarken ölmemek için sürekli tetikte olmak gereklidir.
  • Bu oyunda adada hareketleri kısıtlayacak olan rakipler haricinde gaz etkeni de bulunur. Adaya inilmesinin ardından bir süre sonra adanın etrafını gaz sarıyor. Bu gaza yakalanıldığı zaman canınınız azalıyor.
  • Genelde bu oyunda çabukluk ve dikkat önemli iken, ölmekten kaçınmak ve öldürmeyi başarabilmekte önemli noktaları oluşturuyor.

Pubg oyununun amaçları bunlardır.

Pugb Oyununda Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

Pugb oyununda adada bir nokta üzerinden başka bir noktaya ulaşım sadece yürüme ve koşma ile yapılıyor. Adada hareket sağlamak için oyun içerisinde araba, motosiklet, tekne gibi ulaşım araçlarıyla ulaşım sağlanabiliyor.