Minecraft Kitaplık Yapımı

Minecraft Kitaplık Yapımı

Bu yazımızda sizlere minecraft kitaplık yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. Çoğumuzun aklına Minecraft denilince grafikleri zayıf olan bir çocuk oyunu gelse de Minecraft‘ta yapılabilecek pek çok şey var. Güzel bir ev yapmak için güzel bir binayı örnek alın. Bir çok eşyayı bina olarak kullanabiliyorsunuz ve bu eşyaları istediğiniz şekle sokma şansınız var. Minecraft’ta kitaplık, kullanabileceğiniz dekoratif öğelerden biridir. Kitaplıklarla çok güzel tasarımlar yaratabilme şansınız var. Gelelim minecraft kitaplık yapımı ve gerekli malzemelerine.

Minecraft Kitaplık Ne İşe Yarar?

Minecraft eski dönemlerinde kitaplık sadece dekoratif amaçlı kullanılıyordu. Şu anda ise büyü masası elde etmek ve çeşitli özelliklere sahip olmak için büyü masası gereklidir. Bu durum minecraft kitaplık yapımı hakkında merak oluşmasına yol açtı.

Minecraft Kitaplık Malzemeleri

Minecraft’ta yapabilecekleriniz sınırsızdır. Fakat oyunu oynayan kişiler bilir ki çeşitli öğeleri elde etmek için oyun içerisinde malzemeye sahip olmanız gerekiyor. Oyuna ilk olarak eşyasız başlarsınız. Sonrasında ellerinizi kullanarak odun, kum ve ot gibi malzemeleri toplayabilirsiniz. Minecraft’ta kitaplık yapımı için gerekli malzemeler şunlardır:

  • Odun (6 adet)
  • Kitap (3 adet)

Oyun içerisinde sadece bu iki malzemeye sahip olmak, kitaplık yapmak için yeterlidir. Malzemeleri toplamak için ellerinizi kullanmanız gerekiyor. Bunun dışında oyunda atölye kısmı da mevcut. Buradan balta ve kazma gibi öğeleri oluşturabilirsiniz. Bu araçlarla odun kesmeniz daha kolay hale gelecek.

Minecraft Kitaplık Yapımı 2021

Minecraft Kitaplık Yapımı

Minecraft Kitaplık Yapımı

Minecraft’ta kitaplık yapabilmek için yukarıda maddelemiş olduğumuz iki malzemeye de sahip olmalısınız.

  • Oyunda Crafting Table adı verilen bölüme girmeniz gerekiyor.
  • Buradan da tüm gerekli malzemeleri: 6 adet odun, 3 adet kitap eklemeniz gerekiyor.
  • Malzemeleri yan yana sıralayın ve kitaplık oluşturmak için onay tuşuna basın.

Minecraft Kitap Nereden Bulunur?

Kitaplık için kitap gerekli bir malzemedir. Öncelikle 3 adet kamışla kağıt üretmeniz gerekiyor. Ardından ineklerden elde edilen deriyi kullanarak tüm malzemeleri birleştirin. Bu sayede dilediniz kadar kitap elde edebilir ve kitaplık kurabilirsiniz.

Minecraft Kitaplık Kaç Adet Yapılabilir?

Kitaplık yapmak için bir sınır yoktur. Fakat her seferinde malzemeleri yenilemeniz gerekiyor. 6 adet odun ve 3 adet kitap sadece bir tane kitaplık yapmak için gereklidir. Malzemeleri temin ettiğinizde dilediğiniz kadar kitaplık oluşturabilirsiniz.