Minecraft İksir Yapımı

Minecraft İksir Yapımı

Minecraft iksir yapımı oyuncunun gücünü artırmak End, Nether, hatta basit bir zindan gibi daha zor karşılaşmaların üstesinden gelmeniz için izlenecek harika bir yoldur. İksirler genellikle normal ve sıçrama iksirler olmak üzere iki türlü çeşidi bulunuyor. Normal iksirler oyunda yem yer gibi içiliyor. Sıçrama iksirler ise sağ fare düğmesi kullanılarak yere atılır ve karşı tarafa zarar vermemek için direkt olarak düşmanın üzerine de atılabilir. Her iki iksir kendi içinde olumlu ve olumsuz etkileri bulunuyor.

Minecraft İksir Yapımı için Gerekli Malzemeler

Her bir iksir türünü yapabilmek için elinizde üç malzemenin olması gerekiyor. İksiri oluşturmak veya öğeleri toplamak için şu malzemelere ihtiyaç duyuluyor.

  • Simya standı
  • Kazan
  • Cam şişe

Gibi malzemelere ihtiyaç duyuluyor. Bu malzemelerden biri olan simya standı üç şişe tutar ve bu şişeler malzemeyi eklemek için kullanılıyor. Her bir bileşenin eklenmesi yaklaşık olarak 20 saniye sürüyor. Simya standının açılması için eliniz boş durumda iken farenin sağ tuşunu kullanarak yapabilirsiniz. Bir diğer malzeme olan kazan ise, su kovasıyla yardımıyla dolduruluyor. Kazan yardımıyla toplamda üç boş şişe su ile doldurma işlemini yapabilirsiniz. Cam şişe ise iksir yapımı için su taşıma işlemlerinde kullanılıyor.

Ana Malzemeler

İksir yapımında kullanılan tüm malzemeler bir su şişesine eklenebilir. Ancak bunlardan sadece etkili bir iksir oluşabilecek ve sadece pozitif etkisi ile bir iksir elde edebilirsiniz. İksir yapımında kullanılan ana malzemeler nether wart ve mayalı örümcek gözü gibi malzemelerden oluşuyor.

İkincil Malzemeler

İlk maddeler iksire eklendikten sonra ikincil malzemelerin eklenmesi gerekiyor. Bu malzemeler iksirin daha güçlü hale getirilmesi için kullanılıyor. Bu malzemeler blaze tozu, mayalı örümcek gözü, ghast gözyaşı, parlayan karpuz, magma kremi, örümcek gözü ve şeker gibi ürünlerden oluşuyor.

Üçüncül Malzemeler

İksire ekleyeceğiniz üçüncül malzemeler ile mevcut iksirinizi değiştirebilirsiniz. Mayalı örümcek gözü, Işıktaşı tozu, barut, kızıltaş gibi üçüncül malzemelerle iksir geliştirilebilir. Ayrıca sadece kızıltaş ve ışıktaşı tozunu yada ikisini birden ekleme şansınız da bulunuyor.

Minecraft iksir Yapımı 2021

Belirtilen malzemeler ile tariflerde sadece su şişesinden sonra kullanılıyor. Saydığımız malzemelerle en hızlı şekilde iksirler yapılabilir.