Minecraft Garip Olaylar

Minecraft Garip Olaylar

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Minecraft, küplerden meydana gelen sınırsız bir dünyanın kapılarını oyunculara açmıştır. Çıkış yaptığı günden bu yana her geçen gün yeni oyuncu kazanan Minercraft içerisinde yaşanan tuhaf olaylar oyuncuların dikkatini çeken durumlardan bir tanesidir. Minecraft garip olaylar bir çok oyuncunun yaşadığı deneyimlerden derlenerek genel başlıklar altında toplanabilir.

Minecraft ve 11. Disk Olayı

Minecraft oyununda yaşanan garip olaylardan birisi 11. Disk bölümünde gerçekleşir. 11. Minecraft diskinin 13. Minecraft diski ile birlikte çalınması sonucu bu iki disk birbiri ile uyum sağlar. Bir süre oyuncuların tüylerini diken diken edecek bir ses efekti çıkaran bu iki disk, Minecraft oyununun garip olaylarından bir tanesidir.

Minecraft ve Ruh Kumu Olayı

Minecraft oyununda pek çok garip olay yaşanmakla beraber, bu olaylardan bir tanesi ruh kumu denilen alanda gerçekleşir. Oyun içerisinde ruh kumu adı verilen bir alan bulunur ve oyuncuların bu alan üzerinde yürümeleri istenir. Diğer alanlara nazaran ruh kumu üzerinde yürüyüş yapmak oldukça zordur. Ruh kumunun altına buz koymak, yürümeyi aşırı derecede yavaşlatsa da oyuncunun herhangi bir zarar almadan bölgeden kurtulmasına olanak sağlar.

Minecraft ve Dünya Sonu Olayı

Oyun içerisinde yaşanan garip olaylardan birisi Dünya Sonu bölümünde gerçekleşir. Oyun sınırsız bir dünya olarak çıkış yapmış olsa da her alanın olduğu gibi oyun içi haritanın da bir sınırı vardır. /tp 2999 99 2999 bölgesi oyunda dünyanın sonu olarak nitelendirilir ve bu bölgeden daha ileri gitme gibi bir ihtimal söz konusu değildir.

Minecraft ve Dünya Sonundaki Gizemli Olaylar Oyun içerisinde dünyanın sonu olarak tanımlanan bölgeye gelindikten sonra birçok gizemli olay yaşanır. Bunlardan bir tanesi zombilerin oyuncu karakterini görmeden es geçmesidir.

Ağaç kırıldığı zaman yapraklarının havada yok olması gibi garip olaylar bu bölgede solukla karşılaşılan tuhaflıklardan bir tanesidir. Dünya sonu ya da dünya sınırı olarak bilinen bölgede bir dizi garip olay yaşanır. Meşalelerin dünya sınırına yapışması ve havada kalması gibi birçok olay, oyun içerisinde heyecanın daha fazla artmasına neden olmuştur. Minecraft oyunu birçok oyuncunun garip olayları ile keşfe çıktığı geniş bir dünyayı aktarır.