Minecraft Duman Fırını Yapımı

Minecraft Duman Fırını Yapımı

Minecraft 1.14 sürümü, yepyeni pek çok blok yapımını da oyunculara sunuyor. Minecraft duman fırını yapımı bu yeniliklerden biridir. Bunlardan bazıları yüksek fırın, varil ve duman fırını blokları. Eklenen bu yeni bloklar ile birlikte, pek çok oyuncu bu blokların nasıl yapılacağını araştırıyor. Minecraft duman fırını nasıl çalışır gibi soruların cevabını bu rehberimizde hazırladık.

Duman Fırını

Bilindiği gibi Minecraft’ta öldürülen hayvanlardan et düşürülebiliyor. Fakat bu etleri çiğ olarak yemek, açlık barına kayda değer bir etki yansıtmıyor. Açlık barını hızlı doldurmak ve kayda değer bir etki sağlamak için, düşürülen bu etleri pişirerek yemek gerekiyor. Yeni bir blok olan minecraft duman fırını yapımı ile bu etler çok hızlı bir şekilde pişirilebiliyor. Duman fırını etleri çok daha hızlı pişiriyor ama yakacakları da çok daha hızlı tüketiyor.

Minecraft Duman Fırını Yapımı

İki kat hızlı minecraft duman fırını yapabilmek için izlenecek yok şöyledir;

  • Öncelikle 1 adet fırın ve 4 adet oduna sahip olunması gerekir,
  • Bu itemlere sahip olunmasının ardından, çalışma masasına gidilir,
  • Çalışma masasının tam ortasına, kırık taşlar ile yapılan fırın yerleştirilir,
  • Ardından 4 adet odun, yerleştirilen fırının sağına, soluna ve altına konulur,
Minecraft Duman Fırını Yapımı

Minecraft Duman Fırını Yapımı

Odunların alta, sağa ve sola yerleştirilmesinin ardından duman fırını elde edilebiliyor.

Minecraft Duman Fırını Nasıl Çalışır?

Duman fırını, yiyecekleri iki kat daha hızlı pişirmek için kullanılıyor. Yakıt ile çalışan duman fırını, hızlı pişirme özelliği ile iki kat daha fazla yakıt harcaması yapıyor. Pişirilen ürün, sonradan basılarak toplanabiliyor.

Duman Fırını Nasıl Yakılır

Duman fırınında da, diğer pişirme yöntemlerinde olduğu gibi bir adet kömür ile 8 adet et pişirilebiliyor. İnek eti, koyun eti ve balık eti gibi ürünler, oldukça hızlı bir şekilde pişirilerek tüketilebiliyor.

Duman fırını, diğer fırınlardan 2 kat daha hızlı çalışıyor ve bu özelliğinden dolayı oyuncular sıklıkla bu itemi tercih ediyor.

Minecraft kitaplık yapımı adlı yazımızıda okumayı unutmayın.