Lol Kaç Gb Ekran Kartı İster

Lol Kaç Gb Ekran Kartı İster

Dünyanın en çok oynanan, en popüler oyunlarından biri olan Leauge Of Legends 2009 tarihinden beri oynanıyor. Aylık oyuncu kitlesi 60 milyonu geçen bu oyunu oynamak isteyen oyuncular “lol kaç gb ekran kartı ister?” diye soruyor.

League of Legends Oyunu Temel Olarak Nedir?

Oyun dünyasının vazgeçilmez bir MMORPG oyunu olan League of Legends tempolu ve rekabete dayalı bir çevrim içi oyundur. İçerisinde tasarımları ve oynanışlarıyla kendilerine özgü özelliklere sahip olan birçok karakter bulunduran bu oyun beşer kişilik iki takımdan oluşur. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonlara, sık sık güncellenen içeriğe sahiptir. Bu sürekli yaşanan yenilenme ile oyuncuların sıkılmadan çok uzun süre boyunca oynamaya devam edebileceği bir oyundur.

Leauge of Legends Oynamak İçin Temel Olarak Bilmeniz Gerekenler

League of Legends temelde iki takımın üç farklı koridordan oluşan bir harita içerisinde birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesine dayanıyor. Bu mücadele yaşanırken kullandığınız şampiyonu güçlendirmek için farklı stratejiler kullanmanız mümkündür. Tercih ettiğiniz strateji seçeneğine göre rakibinize üstünlük sağlayabilir, sahip olduğunuz üstünlüğü koruyarak oyunu galibiyetle sonlandırabilirsiniz.

Lol Kaç Gb Ekran Kartı İster

Lol Kaç Gb Ekran Kartı İster

LoL Oynamak İçin Kaç GB Ekran Kartı Gerekiyor?

Leauge Of Legends”ı keyifli bir şekilde oynayabilmek için ihtiyacınız olan ekran kartı belleği 1 GB’tır. Bu zevk almanız için yeterlidir ancak daha yüksek ekran kartları kullanmanız da mümkündür.

LoL Oynamak İçin Kullanabileceğiniz Ekran Kartları Nelerdir?

Leauge of Legends oynamak için yüksek özelliklere sahip bir ekran kartınıza sahip olmanız gerekmediğini belirtelim. Shader 2.0 sürümü uyumlu bir ekran kartı oyunu açmanız için gerekli olan minimum özelliktir. Ancak iyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız AMD Redeon HD 5670 / 1GB veya Nvidia Geforce 8800 / 1GB ya da eş değer bir ekran kartı kullanmalısınız.

LoL İçin İdeal Olan Donanım Gereksinimleri Nelerdir?

League of Legends oynamak için ihtiyacınız olan ve önerilen donanım gereksinimleri temel olarak aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • CPU olarak en düşük 3.0 GHz işlemciye sahip olmalısınız, önerilen ise 3 GHz çift çekirdekli işlemcidir.
  • En düşük bellek 1 GB RAM olmakla beraber önerilen bellek 4 GB RAM’dir.
  • Oyunu indirebilmek için ihtiyacınız olan en düşük disk alanı 12 GB, önerilen ise 16 GB’dır.

Bu gereksinimlere sahip olduğunuz takdirde oyunu rahat bir şekilde oynamanız mümkün olacaktır.