Lol Kaç Fps Alırım?

Lol Kaç Fps Alırım?

Çoklu oyunculu bir savaş oyunu olan League of Legends oyununu, birçok oyun severin favori seçenekleri arasında yer alıyor. Bu oyunu en iyi kaliteyle ve memnun edici bir şekilde oynayabilmek için bilgisayarın donanımsal açıdan gereksinimleri karşılaması gerekiyor.

Birçok oyun sever tarafından sorulan Lol kaç Fps alırım? Sorusuna yanıt için ilgili bilgisayarda nasıl bir sistem bulunduğuna bakmak gerekiyor. Ortalama olarak minimum sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihazda 40 ila 50 Fps alınabilmesi mümkündür.

Lol Minimum Sistem Gereksinimleri

Lol oyunu sorunsuz oynamak için belirlenen minimum sistem gereksinimlerine bir uyum sağlanmasına ihtiyaç vardır.

  • 2 GB ram,
  • 3 GHz işlemci,
  • 12 GB’lık bir boş alan,
  • Windows 7 ve üzeri,
  • Shader 2.0b uyumlu ekran kartı,
  • DirectX v9.0c üzeri sürümler,

Lol oyununda en iyi Fps alma işlemi bu minimum gereksinimler karşılandığı takdirde bir ölçüde mümkün olabilir.

Lol Kaç Fps Alırım?

Lol Kaç Fps Alırım?

LOL Fps Nasıl Artırılır?

Lol oyununu sıklıkla oynayan her oyuncunun muhakkak bu oyunda nasıl Fps artışı elde edilebileceğini bilmesi gerekir. Oyun içi ayarların değiştirilmesi, ekran kartlarının güncellenmesi, oyun dosyalarının onarılması ve donanım gücünün artırılması Lol FPS yükseltilmesine yardımcı olur.

LOL Oyun Ayarları

Lol içerisinde oyun ayarları kısmına giren oyuncular, burada duruma göre bir Fps düzenlemesi yapabilirler. Ayarları minimize ederek Fps tarafındaki gücü daha fazla artırabilirler. Çözünürlükle ilgili yapılacak bazı değişiklikler de yine Lol üzerinde iyi Fps elde etmeye olanak sağlayabilir.

Ekran Kartı Güncellemesi

Popüler Lol oyununda Fps’nin az olmazına sebep etkenlerden biri ekran kartının güncellenmemiş olmasıdır. Oyun severler eğer sistemlerinde bu güncellemeyi resmi ekran kartının adresinden yaparlarsa çok daha iyi bir Fps alabildiklerini görürler.

Oyun Dosyalarının Onarılması

Lol oyunu için mutlaka oyun severlerin ilgili oyun dosyalarında gerekli şekilde bir onarım yapmaları da gereklidir. Çünkü bazen sistemdeki bozuk olan bir dosya oyunun daha düşük bir Fps kalitesiyle oynanmasına sebebiyet verebiliyor.

Oyuna giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümüne geçilmeli ve burada tam onarımı başlat seçeneği seçilmelidir. Yaklaşık 30 dakikaya giden bir süre zarfında eğer bir sorun varsa sistem tarafından bu kolayca düzeltilir ve oyun daha rahat oynanabilir bir hale gelir.