Lol Hangi Bilgisayar Kaldırır?

Lol Hangi Bilgisayar Kaldırır?

Gelişen oyun dünyasının en popüler MMORPG oyunlarından biri olan Leauge Of Legens, aylık olarak 60 milyonun üzerinde aktif oyuncusu ile oldukça popüler bir oyundur. Neredeyse herkesin bildiği ve sevdiği oyunlardan biri olan bu oyun hakkında sorulan sorulardan birisi de “lol hangi bilgisayar kaldırır?” sorusudur.

Leauge of Legends Hakkında Temel Bilgiler

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan bir video oyunu olmakla berbaer 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Bu oyun MOBA türü strateji oyunudur ve oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients haritasından esinlenilerek yaratılmıştır. Çok oyunculu bir online oyun olduğunu söylemekte de yarar var.

Leauge Of Legends’ın Yapımcısı Olan Riot Games’in Diğer Oyunları Nelerdir?

Tencent Games tarafından satın alınan Riot Games, son yıllarda birkaç oyun daha piyasaya sürmüştür. Bu Riot Games oyunları kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • League of Legends
  • Teamfight Tactics
  • Legends of Runeterra
  • Valorant
  • LoL Esports Manager
  • League of Legends: Wild Rift

Neredeyse bütün Riot Games oyunlarında aynı karakterler kullanılsa da Valorant bu konuda bir ilk olmuştur. Bu yüzden Valorant’ı ayrı bir yerde tutmak, en mantıklısı olacaktır.

Lol Hangi Bilgisayar Kaldırır?

Lol Hangi Bilgisayar Kaldırır?

League of Legends Herhangi Bir Ödül Aldı Mı?

Dünya çapında çok oynanan bir oyun olan LoL, Kesintisiz Oyun Dalında BAFTA Oyun ve The Game Award for Best ESports Game ödüllerini kazanmıştır. Ayrıca En İyi Canlı Yayın Grafik Tasarımı Dalında Emmy Spor ve En İyi Çevrim İçi Oyun Dalında Altın Joystick Ödülleri de LoL’e verilmiştir.

LOL Oynamak İçin Gereken Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi olarak Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit, Windows Vista 64 Bit, Windows 10 64 Bit sistemlerinden biri yeterli olacaktır. Minimum 3GHz işlemci, 2 GB RAM ve Shader 2.0 sürümü uyumlu bir ekran kartı gerekiyor. Ses kartınız 100% DirectX 9 uyumlu olmalı, sabit disk alanı olarak 14GB boşluğa ihtiyacınız vardır.

LOL Oynamak İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi olarak Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit, Windows Vista 64 Bit, Windows 10 64 Bit kullanabilirsiniz. Bu oyunu oynamak için çift çekirdekli minimum 3GHz işlemci ve 4 GB RAM gereklidir. Ekran Kartı olarak AMD Redeon HD 5670 / 1GB veya Nvidia Geforce 8800 / 1GB ya da eş değer bir ekran kartı tavsiye ediliyor.