How Run Cfg Cs Go?

How Run Cfg Cs Go?

Cfg teriminin açıldığında, Configuration anlamını taşır. Configuration, Türkçe diline çevrildiğinde, yapılandırma anlamına gelmektedir. Cfg ayarları kullanılarak, cs:go oyununu iyileştirilebilir ve zaman kazanılabilir. Oyuncuların İngilizce tabiriyle how run cfg cs go? Olarak araştırdığı bu yöntemin ayrıntıları alt başlıklarda incelenebilir.

Cs:Go Cfg Bulma

İnternet üzerinden araştırma yapılarak, en uygun cfg kodları bulunabilir. Bu kodlar cs:go oyununa tanımlanabilir ve iyileştirmelere erişim sağlanabilir.

Cs:Go Cfg E-Sporcu Kodu

Bir oyuncunun kendi cfg kodunu yazabilmesi için, oyunun konsol komutlarına profesyonel bir şekilde hakim olması gerekir. Eğer cfg kodları hakkında herhangi fazla bir şey bilinmiyorsa, e-sporcular tarafından paylaşılan cfg kodları kullanılabilir. İnternet üzerinden e-sporcuların paylaştığı kodlar kopyalanabilir ve kullanılabilir.

How Run Cfg Cs Go?

How Run Cfg Cs Go?

Cs:Go Cfg Yükleme

Cgf yüklemek için izlenecek adımlar şöyledir;

  • Steam açılır,
  • Kütüphaneden CS:GO oyununa gidilir,
  • Sağ tıklanır ve Özellikler seçilir,
  • Pencerenin üst kısmında yer alan Yerel Dosyalar kısmına tıklanır,
  • Yerel Dosyalara Göz At bölümüne gidilir ve oyun ana dosyalarına erişilir,
  • Oyun ana dosyalarından “csgo” klasörü bulunur ve girilir,
  • Ekrana gelecek dosyaların içerisinden “cfg” klasörü bulunur ve girilir,
  • Cfg dosyası bu klasör içerisinde kopyala/yapıştır yapılarak veya sürüklenerek yerleştirilir.

Yüklenen cfg dosyasının uzantısının .cfg olmasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde cfg dosyası çalışmayacaktır.

Cs:Go Cfg Aktifleştirme

Cfg aktifleştirmek için ilk olarak CS:GO oyununa giriş yapılmalıdır. Ardından klavyedeki ESC tuşunun altında bulunan “e” tuşuna basılarak oyun konsolu açılır. Açılan oyun konsoluna, “exec cfgismi.cfg” yazarak enter tuşuna basılır. Burada “cfgismi.cfg” bölümünün cfg klasörüne kopyalanan dosya ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Eğer izlenen adımlar doğru ve oyun konsoluna girilen isim hatasızsa, enter tuşuna basılmasının ardından cfg aktifleştirme işlemi başarı ile tamamlanmış olacaktır.

Cs:Go Cfg Ban Sebebi Mi?

Cfg kullanımı, tüm profesyonel oyuncular ve lisanslı e-sporcular tarafından da kullanılır. Bu sebeple, cfg kullanımı asla bir ban sebebi değildir. Cfg kullanımının, kesinlikle hiç bir zararı yoktur. Normal veya rekabetli sunucuda kullanılabilir ve VAC BAN yeme ihtimali yoktur. Doğru kodlar bulunduğunda ve aktifleştirildiğinde, oyun performansının yüksek derecede iyileştiği gözlemlenecektir.