En iyi Lol Nasıl Oynanır?

En iyi Lol Nasıl Oynanır?

Günümüzün gittikçe gelişen oyun dünyasının en ünlü MMORPG oyunlarından olan Leauge of Legends, 27 Ekim 2019 tarihinde piyasaya sürüldü. Tamamen ücretsiz olan bu oyun şu anda aylık olarak 100 milyondan fazla aktif oyuncuya sahiptir. Türkiye’de de 15 milyondan fazla hesap bulunduruyor, haliyle Lol denilince herkes neyden bahsedildiğini biliyor. Bu oyuna kafayı takmış olan oyuncular ise “en iyi lol nasıl oynanır?” diye soruyor.

Minyon Kesmeden Gelişmeniz Mümkün Değil

Bir öldürmede aldığınız altını hemen hemen 15-20 minyon keserek de kazanmanız mümkün, üstelik can tehlikesi yaşamazsınız. LCS farm adı verilen sistem dakika başına 10 minyon almanızı tavsiye ediyor. Örnek vermek gerekirse 20. dakikada 200. minyonunuzu kesmiş olmalısınız. Bu hedefe ne kadar yakınsanız o kadar gelişirsiniz.

En iyi Lol Nasıl Oynanır?

En iyi Lol Nasıl Oynanır?

Görüşünüzü Envanterinizden Eksik Etmeyin

Leauge of Legends’ta totem adı verilen, görüş sağlayan eşyalar bulunur. Bu eşyalar haritanın karanlık köşelerine yerleştirilerek harita içinde görüşe sahip olmanızı sağlar. Öyle ki bu görüşleri çalıya koyarsanız çalıda rakibin olup olmadığını görebilirsiniz. Bu totemler, tarayıcı kullanılmadan rakip tarafından görülemezler. Onlar sizin onları gördüğünüzü bilmeyecekler, bu da size güzel bir avantaj sağlayacak.

Rakip Yeteneklerden Kaçmadan İyi Bir Oyuncu Olamazsınız

Eğer rakibin yeteneklerinden kaçma konusunda iyi olmazsanız, olduğunuz yerde kalmanıza neden olan buzlu bir ok yiyebilirsiniz. Bu da sizi oyundan birkaç saniye uzak tutmakla kalmaz, öldürebilir de. Ayrıca Lux gibi güçlü bir karakterin size yollayabileceği kombo ile sadece birkaç saniye yaşayabileceğinizi de söylemek gerekir.

Sizin İçin En Havalı Karakter En İyi Oynadığınız Olmalıdır

League of Legends’ta bulunan Yasuo, Zed ve Yone gibi mekanikleri önemli olan havalı karakterler bulunur. Bu karakterleri oynayabilen insanlar daha havalı görüldükleri için insanlar bu karakterlerde ustalaşmak ister. Ancak bu karakterler zor oldukları için havalıdır. Haliyle sizin için en havalı karakter, en iyi oynadığınız karakterdir.

Takım Oyunları Hakkında Bilmeniz Gereken Hususlar

Bilindiği üzere Leauge of Legends 5v5 oynanan bir takım oyunudur, çoğunlukla takımınızda bulunacak olan kişileri seçemezsiniz.

Bu yüzden dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor:

  • Oyunlarda bazen 1v9 mücadele ediyor gibi hissedeceksiniz.
  • Takım arkadaşlarınız skor peşinde koşarken sizi geri düşürebilir.
  • Oyun sırasında insanlara sinir olabilirsiniz, sizi rahatsız eden oyuncuları susturmalısınız.
  • Eğer bir oyunu kaybettiyseniz ve sinirliyseniz sakinleşmeden yeni oyun oynamayın.

Unutmayın ki her zaman takımınıza iyi oyuncular gelmeyecek, siz de her zaman iyi oynayamayacaksınız. Leauge of Legends, bunun bilincinde hoşgörü ile oynanması gereken bir oyundur.