Dying Light 2 Çıkış Tarihi

Dying Light 2 Çıkış Tarihi

Erken bir tarih olan 2018’de “Dying Light 2” oyuncular tarafından merakla beklenmekteydi. Bu oyun türlerine aksiyon RPG tipi bir zombi oyunu olarak adlandırılıyor.

Dying Light 2 Konusu Nedir?

Oyunda, insan virüsü salgınının başlangıcından bu yana yaklaşık 15 yıl geçti. Bu süreçte yalnızca bir büyük yerleşim hayatta kaldı. Bu kötü dünyada değişik gruplar, hırsız ve haydutlar da vardır. Hayatta kalmak için geceleri zombilerden kaçınmak gerekmektedir. Mücadele eden insanlara zarar verdikleri söylenebilir. “Dying Light 2” evreninde zombiler gece insanları avlamak amacıyla sokaklara çıkıyor.

Bizim rolümüzün adı Aiden Caldwell’dir. İşkence gören Aiden, olağanüstü yeteneklere ve insanlardan daha güçlü bir dövüş gücüne sahiptir. Bu, onu yaşadığı dünyada değerli bir kişi ve sizinle birlikte olmak istediğiniz kişi yapar. Korkusuz ve vahşi bir karakterle kendimizi zombi kıyametinde hayatta kalmak için mücadele ederken buluyoruz. Aslında oyunda şehirlerin sırasını değiştirmeye çalışıyoruz.

Dying Light 2’de Alınan Kararlar

Oyun evreninde karanlık bir dünyada yaşıyoruz ve insanlar birkaç kategoriye ayrılıyor. Son büyük uzlaşma pozisyonunun kaderi aslında bizim kararımızla belirlenir. Bir karar vermemiz gerektiğinde, oyun hikayesinde pek çok yan görev olacağı söylendi. Oyun içinde verebileceğimiz kararlar, hikâyeyi ve şehri doğrudan etkileyecektir.

Bu nedenle düşünerek sağlam bir karar vermeliyiz. İlk oyunu oynayan herkes için oyunun işleyişi hakkındaki bilginizi unutmayın. Çünkü yepyeni teknoloji ve dövüş yeteneklerinin sizleri beklediğini söyleyebiliriz. Örnek vermek gerekirse sokaklarda veya evlerde dolaşırken çok dikkatli olmalısınız. Çünkü bastığınız zemin kilonuza duyarlıdır. Ek olarak, savaşa yardımcı olmak için bir ortam eklendi.

Dying Light 2 Çıkış Tarihi

Dying Light 2 Çıkış Tarihi

Oyunun Haritasındaki Değişiklikler

Oyun haritası da büyük değişikliklere uğradı. Yayınlanan bilgilere göre ikinci oyunun haritası orijinal oyunun dört katı büyüklüğünde olacak. Bu, bize keşfedilecek birçok bölge ve hikayeyi getireceği anlamına geliyor. İlk oyun kurgusal Türk şehri olan Harran’da oynandı. Yeni oyunun haritası için biraz batıya gidip yepyeni alanlarla karşılaşacağız. Oyunda 7 farklı alan olacak. Oyundaki araç bir başka yenilik olacak. Fragmanda karakterimizin arabaya binmek zorunda kaldığını görüyoruz.

Dying Light 2 Çıkış Tarihi

Oyun yapımcısı Techland oyunu daha iyi hale getirmek istediklerini belirtiyor ve oyunun güncellemelerine devam ediyorlar. 2021 başı bunun için uygun bir tarih olabileceği söylendi. Dying Light 2 fiyat konusunda da oyuncuların beklentisinin üzerinde olabilir.

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri

Çıkacak bu oyunun gerekse büyük haritası gerekse gelişmiş grafikleri sebebiyle iyi bir sistem gereksinimi istemektedir.

Minimum:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 işletim sistemi 64 bit
  • İşlemci: Intel Core i3-4160 – AMD FX-6400
  • Ekran Kartı: AMD R9 390 veyahut NVIDIA GTX 970
  • RAM: 8 GB Bellek
  • Depolama: 65 GB

Önerilen:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 işletim sistemi 64bit
  • İşlemci: Intel i74790K AMD FX9590
  • Ekran Kartı: AMD RX 5600 – NVIDIA RTX 2060
  • RAM: 16 GB
  • Depolama: 65 GB

En az minimum sistem gereksinimleri kapsaması gerekmektedir.