Days Gone Pc Sistem Gereksinimleri

Days Gone Pc Sistem Gereksinimleri

Days Gone 2019 tarihinde Playstation 4 için piyasaya sürülen macera ve aksiyon türünde bir oyundur. Playstation 4 oyuncularının severek oynadıkları oyunun PC sürümü merakla beklenmekteydi. Şubat 2021 tarihinde PC sürümünün çıkacağı açıklanan Days Gone oyunun PC sistem gereksinimleri de ortaya çıktı.

Buna göre Days Gone pc sistem gereksinimleri şunlardır;

Days Gone PC Minimum Sistem Gereksinimleri

Motosikletle maceraya atılma şansı sunan Days Gone oyunun PC sürümü için minimum sistem gereksinimleri merak edilmektedir. Buna göre oyunu oynamak isteyenler minimum 64 bitlik işlemci ve en az Windows 10 işletim sistemine sahip olmalıdır. Ayrıca oyun için en az 8 GB Ram’ın PC’de bulunması gerekir. Bunun dışında bilgisayarın 70 GB’lık depolama alanının bulunması gerekir.

Bilgisayarın kullanması gereken minimum ekran kartı özellikleri ise AMD Radeon R9 290 veya NVIDIA GeForce GTX 780 şeklindedir. Bulunması gereken işlemciler ise AMD FX 6300 3.5GHz veya Intel Core i5-2500K 3.3GHz olmalıdır.

Days Gone Pc Sistem Gereksinimleri

Days Gone Pc Sistem Gereksinimleri

Days Gone PC Önerilen Sistem Gereksinimleri

Days Gone oyunu için minimum sistem gereksinimlerine sahip olan bilgisayarın bulunması her zaman yeterli gelmeyebilmektedir. Çünkü bu özelliklerde maksimum verim elde edilememesi mümkündür. Bu nedenle Days Gone oyununun PC sürümü için önerilen sistem gereksinimleri de belirlenmiştir.

Bunlar;

  • 64 bitlik Windows 10 işletim sistemi
  • 16 GB’lık Ram
  • 70 GB boyutunda depolama alanı
  • Ryzen 5 (1500X 3.5GHz) veya İntel Core (i7-4770K 3.5GHz) işlemci
  • AMD (Radeon RX 580 (8 GB)) veya NVIDIA (GeForce GTX 1060 (6 GB)) ekran kartı

Tek oyunculu olarak oynanabilen oyunda motosikletinizle hayatta kalma mücadelesi vermek istiyorsanız oyunu edinmeden önce bilgisayarınız bu özeliklere sahip olmasını sağlamalısınız.

Days Gone Nasıl Bir Oyundur?

PC sistem gereksinimleri açıklanan Days Gone oyunun nasıl bir oyun olduğu insanlar tarafından merak edilir. Days Gone oyunu macera ve aksiyon türünde yer alan ve hayatta kalma mücadelesinin verildiği bir oyundur. Doğal ortamda geçen oyunda motosiklet sahibi olan oyunca hayatta kalma mücadelesi verir. 2019 tarihinde playstation 4 için piyasaya sürülen oyun macera tutkunlarının vazgeçilmezi olmuştur.

Days Gone Oyununun Piyasaya Çıkış Tarihi Nedir?

Aksiyon ve macera türündeki Days Gone oyunun PC için hazırlanan sürümünün çıkış tarihi geliştirici stüdyo tarafından açıklanmıştır. SIE Bend Studio isimli geliştirici stüdyonun açıklamasına göre oyunun çıkış tarihi 18 Mayıs 2021’dir. Oyuna sahip olmak ve oynamak istiyorsanız 18 Mayıs tarihini beklemeniz gerekecek.

Days Gone Oyunun Fiyatı Ne Kadar?

Days Gone oyununun PC sürümünü bekleyen oyun severlerin merak ettiği konulardan bir tanesi de oyunun piyasaya çıkış fiyatıdır. Geliştirici stüdyonun çıkış tarihi açıklamasının ardından oyun için talep edilecek ücrette ortaya çıkmıştır. Buna göre oyuna sahip olmak isteyenler 279 TL karşılığında sahip olabilecekler.