CS GO Ping Gösterme Kodu

CS GO Ping Gösterme Kodu

CS GO Ping Gösterme Kodu sizler için yazdık. Dünyanın en çok oynanan FPS oyunlarından biri olan CS GO oyunu, içerisinde barındırdığı kod ayarları ile oyuncuların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Oyunun ping değerini gösteren ve oyun içi ayarlamalar ile çeşitli kullanımların yapılabileceği CS GO oyununda farklı etmenler yer alır. Oyuncuların nişan almayı kolaylaştıracak ayarlamalarının yanı sıra, oyun içi ping gösterme kodları da kullanılabilir.

CS GO Nedir?

FPS oyunları olarak tanımlanan nişan alma oyunlarından biri olan CS GO, 2012 yılında piyasa sürülmüştür. CS GO oyunu uzun zamandır sektör içerisinde var olan ve tercih edilen bir FPS oyunu olarak büyük başarı elde etmiştir. Steam platformu üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilir. Half-Life modu ile çıkış yapan oyun, daha sonrasında Valve’nin hak satın alımı ile boyut değiştirmiştir.

CS GO Nasıl Oynanır?

CS GO oyununu oynayabilmek için Steam platformunda hesap açmak gerekir. Bu hesap üzerinden ücretsiz bir şekilde yükleme yapılır ve oyun oynamaya hazır hale gelir. CS GO’nun son ve güncel sürümü 1.6 olarak bilinir. İndirme işlemi yapılırken güncel sürüm olup olmadığı kontrol edilmelidir. Nişan alma oyunı olarak verilen görevlerin yerine getirilmesi üzerine kurulmuştur.

CS GO Ping Gösterme Kodu Nedir?

CS GO oyununda konsol açılarak girilecek olan Ping kodu sayesinde hem FPS hem de ping değerini görebilmek mümkün olur. İlk defa bu kodu kullanacak olanlar için geniş yer kaplayan bilgi yığını ortaya çıkar. Bunu aktifleştirmek istemeyenler ping kodu küçültmeli şekilde giriş yapmalıdır. Bunun için;

  • CS GO konsoluna giriş yapma
  • Komut dizinine erişme
  • Kod yazma kısmına “net_graph 3” kodunh girme ve enter tuşuna basma adımlarının takip edilmesi gerekir.

CS GO Ping Değeri Nedir?

Oyun içi bilgilerinden bir tanesi olan ping değeri, bilgisayar ile karşıdaki sunucu arasındaki alışverişin yapıldığı süreyi gösterir. Sunucu oyuncuya ne kadar uzak olursa, arada geçen süre de o kadar uzun olur. Ping değerini minimum seviyeye çekmek için yapılması gerekenler sunucuya mümkün olduğu kadar yakın durmaktır. CS GO oyunundaki ping değerimi gösterme kodu sayesinde bu uzaklık öğrenilebilir.