CS GO Loss Sorunu Hatası Çözümü

CS GO Loss Sorunu Hatası Çözümü

CS GO Loss Sorunu Hatası Çözümü aslında basit bir çözümdür. Dünyanın en bilinen ve milyonlarca kişi tarafından oynanan FPS oyunlarından birisi olaran CS GO, oyun içi bazı sorunları ile de adından söz ettirir.

CS GO oyunu içerisinde oyuncuların aldıkları hata uyarılarından bir tanesi Loss sorunudur. Hatanın neden kaynaklandığı henüz bilinmese de sorunu çözebilmek için uygulanabilecekler bazı adımlar mevcuttur.

CS GO Loss Sorunu Hatası Çözümü 2021

Oyun içerisinde çıkan bu hatanın genel nedeni internet ve bilgisayar ile ilgilidir. Ping değerinin yükselmesine ve oyunun kesilmesine neden olan Loss hatası, bir çok oyuncunun şikayet ettiği konulardan bir tanesidir. Ping düşürme kodu ile sorunun çözümünü sağlamak mümkün olurken, sorunu devam edenler için bazı adımların uygulanması gerekebilir. Bunlar arasında internet ve bilgisayar odaklı çözümler yer alır.

Arka plan Uygulamalarını Kapatma

CS GO oyununu oynamaya başlamadan önce arka planda çalışan ve internet tüketimi yapan tüm uygulamaların kapatılması gerekir. İnternet tarayıcısının açık olması ping değerini ciddi miktarda arttırır. Bu nedenle tarayıcının da kapatılması ve oyuna bu şekilde giriş yapılması gerekir. Loss sorunu genellikle yüksek miktarda internet kullanımından dolayı oluşan bir sorundur. Çözümlerinden biri de internet tüketen uygulamaları kapatmaktan geçer.

VPN Uygulamasını Kapatma

Türkiye’de giremedikleri sitelere VPN uygulaması ile başka ülkelerden sunucu alarak giren bir çok kullanıcı bulunur. Ancak bu uygulamanın kullanımı CS GO oyununda Loss hatasına sebep olabilir. Bu nedenle oyuna giriş yapmadan önce VPN uygulamasının kapatılması gerekir. Uygulamayı oyun içerisinde kullanmaya gerek yoktur. Türkiye’de sunucusu olan CS GO oyunu VPN’siz bir şekilde kullanıma açıktır.

Kabloları Kısaltma

Bilgisayar ve internet kaynaklı sorunların çözümlerinde modemin bağlı olduğu ethernet kablosunu olabildiğince kısa tutmak, bağlantıdan maksimum verim alınması anlamına gelir. Wifi üzerinden bağlantı yapan oyuncuların ise modeme en yakın şekilde durmaları sorunun çözümü için tercih edilebilecek yöntemler arasında yer alır. İnternet bağlantısı ile kullanıcı arasındaki mesafe ne kadar azalırsa, ping değeri de o kadar düşük olur. Böylece CS GO oyununda Loss hatası alınmaz. Verilen bu adımlar doğrultusunda CS GO oyunundaki Loss hatası çözülebilir.