CS 1.6 Redbull Kodu

CS 1.6 Redbull Kodu

CS 1.6 Redbull Kodu merak ediliyor. FPS oyunlarının uzun zamandır tercih edileni olan Counter Strike oyununda Redbull hızlandırma kodu olarak bilinen bir kod bulunur. Oyun içerisinde yer alan ek kodlar ile birlikte verimli bir şekilde oyunu oynayabilmek mümkün olur. Bu kodlardan bir tanesi Counter Strike 1.6 sürümünde geçerli olan Redbull kodu olarak bilinir.

Counter Strike Nedir? 

FPS oyunu olarak geliştirilmiş olan Counter Strike, oyun dünyasının nişan alma seçeneği ile üretilmiş ilk oyunları arasında yer alır. Bu nedenle de köklü bir geçmişe sahiptir ve milyonlarca oyuncunun tercih ettiği bir oyundur. CS 1.6 sürümü ile güncellenerek yeni modları ile oyuncuların karşısına çıkmıştır. Oyun içerisinde yer alan Redbull kodu ise, oyuncuya fazladan hız kazandırır.

CS 1.6 Nasıl Oynanır?

CS 1.6 sürümünü oynayabilmek için Steam uygulaması üzerinden indirmek gerekir. Oyun bilgisayarda yer alan sistem gereksinimleri kapsamında oynanabilir. Oyunun istediği sistem gereksinimlerini bilgisayarın karşılıyor olması, oyunu oynayabilmek için önemli bir etmen oluşturur.

CS 1.6 sürümünde Redbull kodunu çalıştırmak ve fazladan hız kazanmak isteyen oyuncuların konsol içerisinde bazı kodları girmeleri gerekecektir. Bunun için oyuna giriş yapılarak konsolun açılması gerekir.

CS 1.6 Redbull Kodu

Counter Strike oyununa giriş yapıldıktan sonra oyun içerisinde yer alan sohbet kısmı üzerinden Redbull kodunu aktif edebilmek mümkün olur. Her zaman sohbet kısmına kodu yazmak istemeyenler için konsol üzerinden bir kereye mahsus olmak üzere işlem yapılabilir. Herhangi bir tuşa basıldığı takdirde Redbull hızlandırma tuşu aktif hale gelir.

Sohbet kısmına /redbull yazıldığı takdirde aktif hale getirebilmek mümkün olur. Bunu her seferinde yapmak istemeyen oyuncuların ise, bind z “say /redbull” kodunu konsola girmeleri yeterli olacaktır. Oyuna giriş yapıldığında Z tuşuna basılarak hızlandırma aktif hale getirilir.

CS 1.6 Redbull Say Komutları

Oyuncuların komut kullanarak hız kazanabilmeleri Redbull olarak tanımlanır. Say komutu kullanılarak Redbull’u aktif hale getirmek isteyen oyuncular “y” tuşuna basmalıdır. Say komutlarını aktif hale getirmek için;

  • ” addons ” dosyası cstrike klasörü içine atılır
  • “Değiştirilsin Mi?” sorusuna evet yanıtı verilir
  • “ GHW_Red_Bull.amxx ” yazısı” cstrike/addons/amxmodx/configs ” dosyasında yer alan ” plugins.ini ” klasörünün en alt satırına eklenir
  • Server’a reset atılır ya da harita değiştirilir.