Brawl Stars Nasil Bir Oyun?

Brawl Stars Nasil Bir Oyun?

Boom Beach, Clash of Clans, Hay Day ve Clash Royale oyunları ile tanınan Finlandiyalı yapımcı tarafından piyasaya sürülen stratejik bir oyun olan Brawl Stars herkesin ilgisini çekiyor. Brawl Stars nasıl bir oyun? Sorusuna yazımızda cevabını bulabilirsiniz. İlk olarak 2016 yılında beta sürümü çıkarılan oyun birçok ülkede oyuncular tarafından test edilmiştir. Deneme süresi sonrasında 2017 yılında lanse edilmiş oldu. 2018 yılında ise dünya çapında oynamaya başlayan Brawl Stars oyuncular arasında oldukça popüler hale geldi.

Brawl Stars Nasıl Oynanır?

Bir oyunun nasıl oynandığını, hangi kısa yollar olduğu, karakterlerin özellikleri oyun modları ve oyun içerisinde belli özel sezonları bilmek oyun oynarken oyuncaya çok daha çok zevk verebilir. Brawl Stars oyunun bilinen özellikleri şunlardır.

  • Brawl Stars oyunun ara yüzü iki kısma ayrılmış olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Seçtiğiniz karakteri kontrol etmek için ekranın sol tarafında bulunan d-padi kullanmanız gerekiyor.
  • Eğer BlueStacks kullanıyorsanız D, S, A, B, D tuşlarını kullanarak karakterinizi hareket edebiliyorsunuz.
  • Ekranın sağ tarafında ise ateş etmek istediğiniz zaman kullanabileceğiniz tuşlar yer alıyor.

    Brawl Stars Nasil Bir Oyun?

    Brawl Stars Nasil Bir Oyun?

Brawl Stars Karakterler ve Karakter Özellikleri

Diğer birçok oyunda olduğu gibi Brawl Stars oyundan birçok karakter bulunuyor. Oyunda ilk olarak savaşçı, kupa yolu, ender, süper ender, destansı, gizemli efsanevi, kromatik olmak üzere 8 çeşit karakter bulunuyor. Bu karakterlerin her birine özgü kostüm, saldırı, süper özellik, birinci ve ikinci aksesuarları da bulunuyor.

Oyun Modları Nasıl?

Brawl Stars oyunun içerisinde elmas kapmaca, hesaplaşma, ödül avı, soygun, savaş topu, büyük oyun, yalnız yıldız, sıcak bölge, süper şehir saldırıcı olmak üzere birçok modu bulunuyor. Bu farklı oyun modlarında takımların üye sayısı amaçları da farklı olabiliyor.

Brawl Pass Sezonları

Sezonlar, Mayıs 2020 güncellemesi ile oyuncuların sezon içerisinde daha çok ödül kazanmasını ve ilerlemesini sağlamıştır. Ayrıca oyun içerisinde daha fazla görev almak için jetonlara sahip olunması gerekiyor.

Brawl Stars İçin Yeni Güncelleme

Oyun yayıncısı Supercell tarafından Brawl Stars’ın Nisan 2020 güncellemesini duyurmuştu. 12 Nisan’dan sonra indirilecek olan yeni Brawl Stars’ın güncellemesi ile oyuncular Belle, Squeak isimli yeni savaşçılara ve çok sayıda yeni kostüm ve görsel kestirmeleri görecekler.