Oyun İçin En İyi Windows Sürümü

Oyun İçin En İyi Windows Sürümü

Oyun İçin En İyi Windows Sürümü hangisidir konusu merak ediliyor. Pek çok kişi Windows’un eski sürümlerini hala kullanmaya devam ediyor. Windows’u eski sürümünü kullanmaya devam etmek, genellikle o sürümün içeriğine alışmak ve yeni sürüme alışma süresinin biraz zaman alması olabiliyor. Oyuncular içinse eski sürümleri kullanmak, yavaş yavaş imkansız bir hale geliyor. Son senelerde çıkan oyunlar Windows’un son sürümü haricinde eski sürümlerinde çalışamayacak kadar güncel işlevleri barındırıyor. Peki, oyun için en iyi windows sürümü nedir?

Oyun İçin En İyi Windows Sürümü Nedir

Oyun için en iyi performansı gösterecek işletim sistemi, tüm değişkenler ele alındığın kesinlikle Windows 10 Home olarak ön plana çıkıyor. Windows 10 işletim sisteminin Pro ve LTSC sürümleri, günlük kullanım için gerekmeyen çok fazla ekstra özellik barındırıyor. Bu özellikler, bilgisayarım donanımını, özellikle RAM ve işlemciyi gereksiz bir şekilde yoruyor.

Oyun İçin Windows 10 Sürümü 2021

Oyunlarda en iyi performansın sağlanması, Windows 10 Pro’nun yoğun bellek kaplayan sistemi ile hiç olası bir durum değildir. Windows’un LTSC sürümüyse, yalnızca eski oyunlarda FPS’yi arttırır. Güncel oyunlarda çalışma performansında herhangi bir artık veya yükselme meydana gelmez. Bu sebeple, yalnızca temel işlevlere sahip olan Windows 10 Home sürümü, oyuncular için en ideal işletim sistemidir.

En Stabil Windows 10 Sürümü

Günlük kullanım için tasarlanan Windows 10 sürümünde, çeşitli amaçlar için geliştirilen belirli yazılımlar yoktur. Yalnızca temek ihtiyaçları karşılayan sistemler yüklüdür. Bu sebeple çok daha stabil ve hızlı bir performans gösterir.

Hangi Windows Sürümünü Kullanmalıyım?

Mutlaka Windows eski sürümlerini kullanmaktan vazgeçilmesi gerekir. Windows eski sürümleri, artık işlevsiz olduğu gibi, tüm saldırılara da açıktır.

Windows eski sürümleri şöyledir;

  • Windows 98,
  • Windows XP,
  • Windows Vista,
  • Windows 7,

Piyasaya sürüldükleri dönemde, oldukça yenilikçi ve işlevsel olan bu Windows sürümleri, günümüz teknoloji çağında oldukça geri kalmış bir sisteme sahiptir. Windows 10 sürümünde sağlanan güvenlik prosedürleri, bu sistemlerin hiç birinde yoktur. Bu sebeple, bilgisayar işletim sistemi seçiminde, mutlaka Windows 10 kullanımına geçilmelidir. Daha stabil ve hızlı, oyunlarda daha iyi performans gösteren bir işletim sistemi isteniyorsa, Windows 10 Home sürümü tercih edilmelidir. Oyuncuların, performans açısından en iyi verim alabilecekleri sürüm Windows 10 Home sürümüdür.